Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

VIETE, KOĽKO STOJÍ NAJDRAHŠÍ PES? NAJDRAHŠIE PSY SVETA TOP7

2022-09-06
VIETE, KOĽKO STOJÍ NAJDRAHŠÍ PES? NAJDRAHŠIE PSY SVETA TOP7

Koľko stojí najdrahší pes na svete? Cena sa môže výrazne pohybovať, ale za niektoré plemená musíte zaplatiť aj sumu zodpovedajúcu cene nového auta. Cena psa závisí od mnohých faktorov, predovšetkým od čistoty plemena a zdravia šteňaťa. Existujú však plemená, ktoré bez ohľadu na svoj rozkošný vzhľad alebo farbu srsti môžu výrazne vyčerpať bankové konto nového majiteľa. Aké sú najdrahšie psy na svete? Tu je TOP 7 plemien psov, ktorých cena vás možno prekvapí!

Prečo sú čistokrvné psy drahé?

Čo rozhoduje o tom, že určité plemeno je výrazne drahšie ako iné? Predovšetkým frekvencia a takzvaná čistota plemena. Práve to je najdôležitejšie kritérium, ktoré ovplyvňuje cenu šteniatka. Často sa tiež stáva, že potomkovia vynikajúcich psov, ktorí získali ocenenia v súťažiach krásy alebo v psích súťažiach, sú tiež cenovo oveľa vyššie ako zástupcovia toho istého plemena, ktorí nemajú "slávnych" rodičov.

Niekedy je cena konkrétneho plemena ovplyvnená aj aktuálnou módou. Stačí jedna fotografia slávnej a vplyvnej osobnosti, ktorá sa vyfotografovala na prechádzke so svojím domácim miláčikom, niekoľko článkov, ktoré túto fotografiu reprodukujú, a nová psia celebrita je hotová. A ako všetci vieme, cena slávnych osobností stúpa úmerne ich popularite, takže nie je prekvapujúce, že niekedy sa za veľmi rozmanité plemená psov dajú získať kozmické ceny.

Existujú však plemená, ktoré sú bez ohľadu na dočasné faktory vždy cenené vyššie ako ich rovesníci. Aké sú teda najdrahšie plemená psov?

1. Tibetský mastif - najdrahší pes na svete

Hoci cena tohto plemena môže veľmi kolísať a v niektorých prípadoch je možné nájsť zástupcov za veľmi výhodnú cenu, tibetský mastif otvára náš rebríček z dvoch dôvodov. Po prvé preto, že na svete existuje len niekoľko desiatok čistokrvných zástupcov tohto plemena, čo automaticky zvyšuje cenu tohto veľkého a chlpatého zvieraťa.

Druhým dôvodom je, že v roku 2015 bol zaznamenaný rekord, podľa ktorého je tibetský mastif najdrahším psom na svete. Koľko to stojí? Jeden zo psov tohto plemena bol predaný za rekordných 2 milióny dolárov, teda takmer 8 miliónov zlotých! Prečo taká cena? V niektorých kultúrach je tibetský mastif psom, ktorého si nemôže kúpiť len tak hocikto z ulice. Je synonymom luxusu a bohatstva a v Číne sa považuje takmer za posvätné plemeno, pretože sa verí, že v tele tibetského mastifa prebýva duša mŕtveho mnícha.

V Poľsku za tohto psa zaplatíte od 7 000 zlotých, ale jeho hodnota sa môže zvýšiť v závislosti od čistoty plemena a jeho pôvodu.

2. Samojed - biely, huňatý a zo Sibíri

Samojed je ďalšie plemeno psov, ktoré má korene na chladnej a náročnej Sibíri. Vďaka podmienkam, v ktorých boli tieto psy chované, sú veľmi odolné, ale zároveň niekedy veľmi drahé. Cena samojeda sa môže pohybovať od niekoľkých do niekoľkých tisíc zlotých v závislosti od jeho pôvodu.

Nádherná biela farba robí zo psa tohto plemena hodnotného človeka a jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom a značná pevnosť sú dôkazom jeho sibírskych koreňov. Je však dobré mať na pamäti, že sú to veľmi aktívne psy, ktoré potrebujú veľa pohybu a veľa odhodlania zo strany majiteľa.

3. Cavalier King Charles Spaniel - na kráľovskom dvore

Ako už názov napovedá, tieto psy majú kráľovský pôvod. Práve to do veľkej miery určuje nezanedbateľnú cenu, ktorú treba zaplatiť za zástupcu tohto plemena. Je to pes, ktorý sa často objavuje na obrazoch zvečňujúcich dvorský život minulých storočí. Pobýval na najslávnejších európskych kráľovských dvoroch a v palácoch cárov.

V druhej polovici 20. storočia boli zástupcovia tohto plemena považovaní za najkrajších spoločenských psov a ich cena vtedy prudko stúpla. Dnes môže tento nenápadný pes stáť až niekoľko tisíc zlotých. Je však možné ho kúpiť za prijateľnejšiu cenu niekoľkých tisíc zlotých.

4. Faraónov pes - najdrahšie plemená psov s históriou v pozadí

Názov tohto plemena nie je vôbec náhodný. Najdrahšie psy na svete majú zvyčajne exotický pôvod alebo exotickú históriu. V tomto prípade bol faraónsky pes zaradený do rebríčka najdrahších psov sveta kvôli svojmu vzhľadu, ktorý veľmi pripomína staroegyptské chrty, ktoré môžeme vidieť na egyptských maľbách.

Zástupcovia tohto plemena sa vyznačujú veľmi príjemným vzhľadom a teplým hnedým sfarbením. Sú veľmi priateľské, ale keď vycítia príležitosť loviť, nepremárnia ani chvíľu, pretože im v žilách koluje pravá lovecká krv.

5. Chow Chow - huňatá hriva a tvrdohlavá povaha

Čau-čau je ďalšie plemeno, ktoré má korene na Ďalekom východe. Chlpatá hriva a zatočený chvost sú charakteristickými znakmi tohto plemena, za ktoré musíte zaplatiť od 2 000 libier vyššie. Ak však uvažujete o psovi, ktorého chcete rýchlo a ľahko vycvičiť, čau-čau sa nemusí ukázať ako najlepšia voľba.

Sú to veľmi tvrdohlavé psy, ktoré nemajú rady výcvik. Ich nezvyčajný vzhľad však môže kompenzovať všetky nepríjemnosti a odpor voči dôslednému tréningu.

6. Pyrenejský horský pes - dôstojný spoločník a strážca

Napriek svojej veľkosti je toto mimoriadne krásne plemeno veľmi jemné a pokojné. Zástupcovia tohto plemena sa dokážu s ľuďmi spojiť tak silno, že ich budú strážiť až do konca svojich dní. Veľký pyrenejský pes je veľmi inteligentný a náchylný na výcvik, ale potrebuje aj veľa pozornosti a pohybu.

Cena za jedinca tohto plemena je približne 3 - 4 tisíc PLN. Ako vždy však treba k obstarávacej cene pripočítať náklady na údržbu, ktoré v prípade takého veľkého psa a takej dlhej srsti dosahujú niekoľko stoviek zlotých mesačne.

7. Pomeranian - pes Boo - najmilší pes z najmenších

Rebríček uzatvárame najzaujímavejšie vyzerajúcim psom, ktorý napriek svojej malej veľkosti môže stáť až 10 000 zlotých. Pes boo sa v posledných rokoch stal veľmi obľúbeným plemenom a táto popularita výrazne ovplyvnila jeho pomerne vysokú cenu.

Pomeranian má veľa srsti, ktorá sa dá strihať rôznymi spôsobmi, a práve vďaka rôznym účesom je Boo Dog hitom na internete a medzi ľuďmi, ktorí hľadajú domáce zviera s neobvyklým vzhľadom. Ako vidíte, najdrahšie psy na svete nepatria vždy medzi veľké plemená. Najdôležitejším prvkom, ktorý určuje cenu, nie je hmotnosť, ale skôr pôvod, čistota krvi a móda konkrétneho plemena psa.

Ako vidíte, najdrahšie psy na svete nepatria vždy medzi veľké plemená. Najdôležitejším prvkom, ktorý určuje cenu, nie je hmotnosť, ale skôr pôvod, čistota krvi a móda konkrétneho plemena psa.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-19
Výborne
2024-04-18
Spokojnosť a ďakujeme za pribalenú konzervu.
pixel