Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

PSA PRE VAŠE DIEŤA? POZRITE SA, KTORÉ PLEMENÁ SA OPLATÍ VYBRAŤ!

2023-09-23
PSA PRE VAŠE DIEŤA? POZRITE SA, KTORÉ PLEMENÁ SA OPLATÍ VYBRAŤ!

V živote väčšiny detí príde čas, keď začnú prosiť rodičov o psa. Chcú vlastného kamaráta na hranie, verného a oddaného štvornohého spoločníka. Niekoho, o koho sa môžu starať, hrať sa s ním a chodiť s ním na prechádzky. Je pes pre dieťa dobrý nápad? Čo treba zohľadniť pri jeho výbere?

Pes nie je hračka, má svoje vlastné pocity a potreby. Má aj značnú zodpovednosť. Zodpovedný rodič vie, že samotné dieťa ich nemusí zvládnuť. Preto je pes pre celú rodinu oveľa lepší nápad. Ako si ho však vybrať? Ktoré plemeno je najvhodnejšie ako rodinný pes? Ktorý pes bude s radosťou a trpezlivo tráviť čas s vaším dieťaťom? Prečítajte si o najlepších plemenách psov vhodných pre deti.

Najjemnejšie psy pre vaše dieťa - zoznámte sa s nimi!

Ak chcete úplne odpovedať na otázku: ktoré plemená sú ideálne ako spoločníci pre deti, je potrebné zvážiť, aké vlastnosti sú u takéhoto psa žiaduce. Aký by mal byť takýto pes? Psy plemien vhodných pre deti by mali byť predovšetkým jemné, trpezlivé a s vyvinutým inštinktom starostlivosti. To však neznamená, že ak si vyberiete takéto plemeno, nemusíte už svoje dieťa učiť správnemu zaobchádzaniu so psom. Stále je to vaša zodpovednosť.

Avšak psy, ktoré sú trpezlivé a jemné, dovolia dieťaťu hrať sa a s láskou vydržia naozaj veľa. Ďalšou dôležitou vlastnosťou je ochota hrať sa s deťmi. Rodinný pes by mal byť schopný držať krok s dieťaťom a mať nespútanú chuť hrať sa - berte to do úvahy. Vďaka tomu bude on aj dieťa spokojné a získajú správne množstvo pohybu. Ktoré plemená zapadajú do tejto schémy ideálneho psa pre deti? Zistite to!

Pes pre dieťa - Zlatý retriever

Zlatý retriever je plemeno, ktoré vám ako prvé napadne, keď si predstavíte ideálneho psa pre dieťa. Sú to dokonca tie najpriateľskejšie psy. Obľúbené goldeny sú veľké psy, ktoré sú mimoriadne jemné a trpezlivé. Sú tiež známe svojím priateľským prístupom a neustálou túžbou hrať sa. Zlatý retriever je veľmi inteligentný pes. Ľahko sa pripúta k svojim psovodom.

Zlatý retriever je jedno z plemien psov, ktoré sa výborne hodia na hranie vo vnútri aj vonku. Sú to rodinné psy a veľmi spoločenské - potrebujú kontakt s človekom. Nemôžu zostať dlhé hodiny sami, boli by veľmi nešťastní.

Pes pre dieťa a rodinu - škótska ovčia kólia

Škótska ovčiarska kólia zostane v mysliach mnohých ľudí jednoducho "Lassie". Populárny film preslávil týchto psov po celom svete. Spájajú sa s vernosťou, oddanosťou a veľkou jemnosťou. A to celkom oprávnene! Sú to tiež pastierske psy. To znamená, že budú s radosťou sprevádzať vaše dieťa pri hre vonku a zároveň budú mimoriadne aktívne. Vynikajúco sa uplatnia aj v úlohe strážcov dieťaťa.

Sú to tiež veľmi spoločenské psy. Pri rozhodovaní o výbere tohto psa pre svoje dieťa nezabudnite, že kolie nechcú byť samy a ochotne vyhľadávajú spoločnosť ľudí. Taktiež nechcú zostať v pokoji. Z tohto dôvodu nie sú vhodné do koterca. Ak však hľadáte starostlivého a aktívneho psa, ktorý bude s vaším dieťaťom tráviť veľa času a vtiahne ho do sveta fyzických hier - škótska ovčiačka kólia je jedným z plemien psov, ktoré budú v tejto úlohe ideálne.

Pes pre vaše dieťa - Bichon Frise

Tieto roztomilé psíky sú čoraz populárnejšie. Vplyv na to má nielen ich prítulný a roztomilý vzhľad. Je to spôsobené aj ich úžasnou povahou. Ak tieto psy poznáte, určite viete, že ich povaha sa dá opísať jedným slovom: "láskavosť". Sú to mimoriadne láskavé psy, ktoré sa túžia nechať pohladkať a hrať sa, a to aj s deťmi.

Nikdy ich neunaví maznanie, hladkanie a iné prejavy lásky. Veľmi radi ju prejavujú aj sami. Takisto sa veľmi radi hrajú. Vďaka tomu je bišón frise rozhodne pes vhodný pre deti Vzhľadom na ich malú veľkosť sa najlepšie hodia do rodín s trochu väčšími deťmi. Tie menšie im môžu pri hre so psom nechtiac ublížiť, a to pre nedostatok správnych znalostí a reflexov.

Pes pre dieťa - Pudl

Pudle sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach. Od úplne malých hračiek až po miniatúrne, stredné a veľké pudlíky. Výber závisí od množstva priestoru vo vašej domácnosti a veku vášho dieťaťa. Maličkí pudlíci na hranie nemusia byť kvôli svojej veľkosti vhodní pre úplné batoľa. Napriek vzhľadu sú pudlíci mimoriadne inteligentné psy a veľmi rýchlo sa učia. Sú tiež veľmi jemné a starostlivé k ľuďom - najmä k deťom.

Sú to tiež psy, ktoré sú známe svojou aktivitou. Hoci v súčasnosti pôsobia ako spoločenské psy, toto plemeno bolo napokon vyšľachtené na lov. Preto sa budú radi hrať, aportovať a tráviť čas vonku s vaším dieťaťom. Pudla zvážte aj vtedy, ak má vaše dieťa alebo niektorý člen domácnosti alergiu na psiu srsť. Pudli ju neobsahujú. Čo je takou pýchou pudla a jeho majiteľa, je srsť tohto plemena. V štruktúre je takmer úplne rovnaká ako ľudská srsť.

Pes pre dieťa - Samojed

Samojed patrí medzi severské plemená, rovnako ako napríklad husky. Niekedy sa veľmi poeticky nazýva aj Úsmev severu. Samojedi sú krásne, snehobiele psy. Ich srsť je veľmi jemná a huňatá. Taktiež nie je vôbec problematická na starostlivosť. Srsť má totiž, hoci je biela, vynikajúce samočistiace schopnosti.

Čo z neho robí ideálneho spoločníka pre dieťa? Určite jeho trpezlivosť. Samojed je pes, ktorý má rád deti a s radosťou sa nechá objímať svojou hebkou srsťou. Potrebuje však pomerne veľa pohybu. Preto bude ideálny pre aktívne rodiny, ktoré trávia veľa času vonku. Dobre sa uplatní aj ako spoločník pri fyzických hrách - je to veľmi aktívny pes vhodný pre deti. Pre dieťa bude ťažké unaviť samojeda.

Veľký a jemný pes pre vaše dieťa - bernský salašnícky pes

Bernský salašnícky pes je jedným z najobľúbenejších rodinných psov v Poľsku a na celom svete. Táto skutočnosť by nemala nikoho prekvapiť. Má vzhľad veľkého huňatého medveďa s bielo-čierno-hnedou srsťou, ktorá je ideálna na maznanie a túlenie. Hoci sú bernské salašnícke psy veľké, nie sú hrozivé a majú veľmi miernu povahu. Voči deťom sú priateľskí a môžu byť najlepšími spoločníkmi na spoločné hry. Treba si všimnúť aj skutočnosť, že sú veľmi vyrovnané. Bernské salašnícke psy sú trpezlivé a chápavé voči detským vylomeninám a pri dobrom vedení našim deťom nikdy neublížia.

Bernský salašnícky pes je pes, ktorý má vrodený inštinkt strážcu. Okrem náklonnosti, ktorou pes obdarí všetkých členov rodiny, a hravosti, ktorou zamestná deti, sa osvedčí ako vynikajúci strážca, ktorý bude deti pozorne sledovať a strážiť. Napriek jeho mnohým vlastnostiam je to obrovský pes, preto z preventívnych dôvodov odporúčame, aby spoločné hry prebiehali pod dohľadom dospelých.