Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

PREČO VÁŠ PES NECHCE JESŤ? LEKÁR ROZPTÝLI VAŠE POCHYBNOSTI

2023-05-06
PREČO VÁŠ PES NECHCE JESŤ? LEKÁR ROZPTÝLI VAŠE POCHYBNOSTI

Chuť do jedla je pre mnohých z nás znakom zdravia. Psy majú povesť veľkých labužníkov, ale mnohí majitelia zistili, že v skutočnosti to tak nie je. Keď musíme zviera presviedčať, aby jedlo, a vymýšľať stále nové a nové chute, vzniká problém. Niekedy je to len "grimasovanie". Niekedy je to však prvý príznak toho, že sa deje niečo zlé.

Ak náš pes vždy prijímal potravu bez rozmýšľania a zrazu nereaguje ani na jej vôňu, mali by sme ho pozorne sledovať. Nedostatočné prijímanie potravy môže mať nebezpečné následky, preto neodkladajte návštevu veterinárnej ordinácie.

"Nejedlý" pes - alebo je to naozaj tak?

Šteňatá môžu zvyčajne zjesť akékoľvek množstvo potravy. Ako rastú, ich apetít sa mení. Niekedy majitelia hlásia, že ich pes neje. Keď prídu na preventívnu prehliadku, pýtajú sa, prečo pes neje. Najčastejšie sú však takéto zvieratá ukážkami zdravia s ideálnou, štíhlou postavou.

Žalúdky psov nie sú vôbec veľké. Nie každý pes žerie bez obmedzenia, niektorí odchádzajú od misky po uspokojení hladu a nie je to príznak choroby. Dôležité je, aby prejavovali aktivitu, ktorá je pre nich normálna.

Keď náš pes nemá chuť do jedla, je potrebné zistiť, prečo sa to deje. Odmieta jesť suché krmivo, pretože vie, že počas jedla od majiteľov dostane niečo, čo mu viac chutí? Vyžadujeme od neho príliš veľkú porciu? Alebo ho už pred nami nakŕmil niekto iný z rodiny? V takýchto prípadoch môžeme zostať pokojní a, samozrejme, dohodnúť sa s rodinou na tom, ako a kedy zviera kŕmiť.

Prečo váš pes nechce jesť? Možné príčiny

Ak je však náš domáci miláčik okrem viac či menej výraznej zníženej chuti do jedla aj smutný a nechce sa hrať alebo chodiť na prechádzky, je to znamenie, že treba navštíviť veterinára.

Odpovedí na otázku "Prečo váš pes nechce jesť?" je veľa. Príčinou môžu byť pokazené zuby alebo zápal v ústnej dutine, ale aj mnohé vnútorné ochorenia, ktoré spôsobujú bolesť alebo nepohodlie. Zvyčajne sa po niekoľkých dňoch pridajú ďalšie príznaky - hnačka, zvracanie, kašeľ, slinenie a mnohé ďalšie.

Čo robiť, keď pes nechce jesť?

Keď sme s našimi štvornohými priateľmi každý deň, poznáme ich zvyky. Keď pes nechce jesť a je letargický, okamžite to vzbudí našu ostražitosť. Neochota hrať sa a často aj ísť na prechádzku je už vážnym signálom na návštevu veterinára na vyšetrenie.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-19
Výborne
2024-04-18
Top
pixel