Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

NAJLEPŠIE MAČKY PRE DETI. 5 NAJPRIATEĽSKEJŠÍCH PLEMIEN

2023-04-22
NAJLEPŠIE MAČKY PRE DETI. 5 NAJPRIATEĽSKEJŠÍCH PLEMIEN

Mačky a deti idú často ruka v ruke, ale často nenachádzajú spoločnú reč. Dieťa je príliš malé na to, aby pochopilo potreby mačky, čo sa jej pri spoločnom maznaní nepáči a čo má rozhodne rada. Preto deti často ťahajú mačku za chvost alebo ju nevedomky dráždia iným spôsobom. Niektoré mačky to môžu oplatiť agresívnou reakciou, ktorá môže byť pre dieťa samozrejme bolestivá a nebezpečná. Aké sú teda ideálne mačky pre deti, ktoré majú veľa trpezlivosti a dokonca sa spolu rady hrajú?

Mačky pre deti - pokojné, ale aj ochotné hrať sa

Najpriateľskejšie mačky sú často tie, ktoré sa vyznačujú flegmatickou, pokojnou povahou. Divoké mačky, t. j. tie, ktoré žijú vo voľnej prírode, nie sú zvyknuté na spoločné hry s ľuďmi, preto sú to práve ony, ktoré budú najčastejšie nepriateľské k dieťaťu, ale aj k dospelému človeku.

Tie domáce, najmä tie, ktoré pochádzajú z pokojných a priateľských plemien, môžu byť skvelým spoločníkom na trávenie spoločného času. Sú trpezlivé a otvorené akémukoľvek pohladeniu, vrátane tých od malých, a tie, ako vieme, nie sú vždy predvídateľné a ohľaduplné. Ktoré plemená mačiek sú teda stvorené na spoločné hry s deťmi a ktoré mačky sa budú dobre cítiť v domácnosti, kde majú hlavné slovo najmenší?

Tu je 5 plemien mačiek, ktoré sa považujú za najlepšie mačky pre deti.

1. Britská mačka

Je to jedno z najčastejšie odporúčaných plemien na hru s deťmi. Britská mačka, ako sa na jej meno patrí, je vyrovnaná a pokojná, čo u nej brzdí akékoľvek neočakávané a agresívne pohyby. Vyznačuje sa značnou dávkou trpezlivosti a znesie takmer akékoľvek pohladenie, pokiaľ jej, samozrejme, nespôsobí bolesť alebo značné nepohodlie. To platí najmä pre dospelých zástupcov tohto plemena.

Mačky, podobne ako psy, sú s pribúdajúcim vekom pokojnejšie a vnímavejšie. Keď vyrastajú s deťmi, prispôsobia sa ich potrebám a zvyknú si na každodennú dávku maznania. Keď majú dosť, diplomaticky, ako sa na anglické plemeno patrí, zamieria do kúta a dajú najavo, že teraz potrebujú chvíľu pre seba.

Britská mačka sa nechá nosiť, hladiť a dokonca aj jemne šúchať, čo je veľmi často obľúbenou zábavou detí. Sú to zďaleka najpriateľskejšie mačky pre deti takmer každého veku.

2. Maine Coon

Maine Coon mačka je plemeno mačky, ktoré je v Poľsku čoraz populárnejšie. Aj medzi rodinami, pretože sa o nej hovorí, že je ekvivalentom labradora, t. j. psa, ktorý je najviac priateľský k rodine. Maine Coon mačka skutočne miluje kontakt s ľuďmi a nebojí sa žiadneho detského šantenia.

Dobre sa cíti medzi ľuďmi všetkých vekových kategórií, je kontaktný a veľmi veselý. Zároveň má pomerne miernu a pokojnú povahu a len zriedkavo sa prejavuje agresívne. Jeho reakcie sú skôr odmerané než spontánne, čo umožňuje predvídať jeho zámery. Ak sa len dieťa naučí čítať jednoduché signály, môže sa Maine Coon šelma stať jeho najlepším spoločníkom na domáce hry.

3. Barmská mačka

Ak je Maine Coon mačka ekvivalentom labradora, barmská mačka má takmer všetky spoločenské vlastnosti psov. Je to mačka, ktorá v rozpore s bežnými mačacími stereotypmi miluje pobyt s človekom a veľmi rýchlo sa prispôsobuje jeho potrebám a náladám. Nie je dotieravá a dokonale vycíti náladu a postoj človeka vrátane detí.

Ak má dieťa chuť hrať sa, barmská mačka mu príde robiť spoločnosť, keď plače, môže sa k dieťaťu pritúliť a vysielať upokojujúce signály, a keď sa dieťa chce len upokojiť pri hladení mačky, barmská mačka rýchlo príde na pomoc a pohodlne sa usadí na hladenie.

Barmské mačky sú zďaleka najpriateľskejšie mačky nielen k deťom, ale aj ku každému človeku. Je to plemeno, ktoré popiera všetko, čo sa o mačkách často hovorí. Barmská mačka sa celý svoj život zameriava na človeka, a preto je jedným z najlepších spoločníkov pre dieťa a pre celú rodinu.

4. Ragdoll

Názov tohto plemena nie je náhodný. Ragdoll nielen vyzerá, ale aj sa správa ako bábika. Je krásny, ale zároveň stvorený na hranie pre deti. Jeho hebká srsť vyzýva na pohladenie kohokoľvek, dokonca aj toho najodolnejšieho človeka na mačacie láskavosti a výhody. Ľuďom bezvýhradne dôveruje, aj keď sa na svojom dôverčivom prístupe už niekoľkokrát popálil.

Ragdoll je ideálny spoločník na detské hry - miluje maznanie a veľmi rád sa necháva nosiť na rukách. Vtedy sa cíti potrebný a milovaný a ani najväčšia dávka detskej lásky pre neho nie je príliš veľkou výzvou. Sú to zďaleka najpriateľskejšie plemená mačiek a vyžívajú sa v mnohých detských šanteniach.

5. Cornwallský rex

Táto mačka sa vyznačuje nielen zaujímavým vzhľadom (veľmi krátka srsť a veľké odstávajúce uši), ale aj zvedavosťou, vďaka ktorej je všade. Je to veľmi energické a hravé plemeno, ktoré miluje kontakt s ľuďmi. Vďaka svojej značnej energii a zároveň absencii agresivity je cornish rex ideálny ako kamarát na hranie pre deti. V niektorých prípadoch sa ako nevýhoda uvádza jeho potreba byť hladený a hrať sa s ním spoločne. V domácnosti s dieťaťom sa však tieto "nevýhody" automaticky menia na výhody a každý člen domácnosti ich oceňuje nad všetky ostatné povahové vlastnosti.

Plemená mačiek pre deti nie sú vôbec nezvyčajné. Na rozdiel od toho, čo sa o mačkách hovorí, sú to zvieratá, ktoré majú veľmi rady ľudskú prítomnosť a spoločný kontakt. Väčšina z nich má pokojnú povahu a sú ideálne pre rodinnú mačku. Hra s deťmi je pre ne zábavná a príjemná, čo v konečnom dôsledku robí obe strany šťastnými, čo je koniec koncov v každej domácnosti najdôležitejšie.

Nezabúdajte však, že mačky nie sú hračky. Pri výbere najlepšieho domáceho maznáčika pre vaše dieťa sa radšej poraďte s behavioristom. Náš článok je len nápovedou pri výbere domáceho maznáčika.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-19
Výborne
2024-04-18
Spokojnosť a ďakujeme za pribalenú konzervu.
pixel