Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

MENÁ PRE PAPAGÁJE - VLNOVKA, NYMFA A INÉ. NÁJSŤ TIE NAJLEPŠIE!

2023-01-04
MENÁ PRE PAPAGÁJE - VLNOVKA, NYMFA A INÉ. NÁJSŤ TIE NAJLEPŠIE!

Výber mena pre domáce zviera je pre každého nového majiteľa pomerne náročný. Zatiaľ čo nad menom pre psa alebo mačku rozmýšľame dlho a často, málokedy si nájdeme čas na pomenovanie korytnačky, ryby alebo... papagája. Aké mená papagájov sa najlepšie hodia pre samcov, samice a rôzne druhy týchto hravých domácich miláčikov?

Papagáje možno nepatria medzi najobľúbenejšie domáce zvieratá, ale v domácnostiach - v rodinách alebo u priateľov - sa vyskytujú čoraz častejšie. Často sa tiež rozhodneme, že si tohto jedinečného spoločníka na každý deň kúpime sami. Vtedy čelíme najväčšej dileme. Aké meno pre papagája sa k nemu najlepšie hodí?

Prečo je meno papagája také dôležité?

Čo to vlastne znamená, aby sa meno hodilo k domácemu zvieratku? Existujú mená, ktoré jednoducho dokonale zodpovedajú vzhľadu, povahe alebo vitalite daného domáceho maznáčika. Nie je to inak ani v prípade papagája, ktorý má predsa len svoje vlastné individuálne správanie a zvyky. Stojí za to ich použiť, aby sa dobre zhodovali s menom, ktoré budete používať dlhé roky.

Ako viete, papagáje majú výborný sluch a dokážu porozumieť a dokonca sa naučiť niekoľko slov. Hoci papagáj vlnkovaný alebo papagáj nymfa nevykazuje schopnosť napodobňovať ľudskú reč, neznamená to, že nebude reagovať na svoje meno.

Názvy papagájov môžu odkazovať na správanie aj zaujímavý vzhľad tohto vtáka. V prípade papagája nymfy je ťažké nepodľahnúť pokušeniu vymyslieť najrôznejšie módne názvy, ktoré sa hravým alebo priamym spôsobom vzťahujú na jeho charakteristický vzhľad. Typický irokéz mu dodáva dosť skalnatý vzhľad, takže pri zvažovaní dobrého mena pre vášho papagája sa oplatí trafiť do tejto noty.

Názvy pre papagáje nymfy - pre samce a samice

Medzi mená pre samcov papagájov nymf, ktoré dokonale zodpovedajú ich vzhľadu, patria Rocky, Axel, Calvin, Jeff, Rambo, Hurley, Ricky, Buddy, Django, Fred, Macho, Boris, Bruno, Boguś alebo Gonzo. Akékoľvek meno, ktoré nejakým spôsobom súvisí so stereotypom drsného chlapa alebo filmovej postavy, ktorá sa preslávila svojou neurvalosťou, bude perfektné ako meno pre vášho papagája.

Prečo? To všetko kvôli Irokézom, ktorí sú jednoznačne spojení so vzburou, kráčaním proti prúdu a vlastnými cestami. Tento odkaz na slávnych filmových "drsňákov" môže byť vtipným, ale aj veľmi vhodným postupom pri hľadaní inšpirácie pre vhodné meno pre vášho papagája.

Meno, ktoré sa veľmi často dáva týmto samčekom papagájov, je samozrejme Elvis. Ide o odkaz na vysoký účes papagája, ktorý v tomto prípade vyvoláva asociácie s kráľom muzikálového javiska, ktorý svojho času spopularizoval módu vysokých a nezvyčajných účesov.

Ale ako použiť vzhľad papagája nymfy so samicou? V tomto prípade možno za nezvyčajný účes považovať účes, ktorý pripomína dámy v miestnom kaderníctve. Lola, Tosia, Cindy, Daisy, Pola, Tina, Dita, Frania, Scarlett alebo Fiona sú mená, ktoré veľmi dobre zodpovedajú vzhľadu aj celkovému správaniu nymfujúcich papagájov.

Mená pre vlnkovaných papagájov - Toko, Felix alebo možno Mela?

Na druhej strane, mená pre vlnkované papagáje sa môžu vyberať podľa ich farebného operenia, ktoré môže byť spojené s energickou povahou. Mená pre psíkov ako Loko, Roko, Jerry, Fifi, Fergus, Gutek, Jelly, Felix, Buffy, Dodie, Funny, Gipsy, Lulu sú ľahké a spájajú sa s energickou osobnosťou. Papagáje vlnkované rozhodne nepatria medzi zvieratá, ktoré majú rady nadmerný spánok a ticho, preto tieto mená dobre korešpondujú s vitalitou samcov.

Pre samičky vlnkovaných papagájov je tiež dobré zvoliť zvučné mená, ktoré sú ľahko zapamätateľné. Napríklad Wanda, Zebra, Frunia, Teddy, Sara, Kaja, Dolly, Bonnie, Candy, Didi, Mela, Hania a Wilma sú dobrou voľbou pre všetky druhy anduliek, najmä pre pestrofarebné vtáčiky. Názvy sú chytľavé, rovnako ako farba papagája, ktorú si dobre zapamätáte. Zvučné a krátke mená si majitelia a hostia ľahko zapamätajú a papagáje na ne oveľa ľahšie reagujú.

Krátke mená pre papagáje sa ľahšie pamätajú!

Krátke mená pre papagáje sú preto veľkým prínosom, ak chcete, aby vaše zvieratko začalo rýchlo reagovať na svoje meno. Papagáje tiež nie sú veľmi dôstojní domáci miláčikovia (ako napríklad niektoré mačky) a krátke, chytľavé mená im jednoducho pristanú. Aké krátke mená pre papagáje sú najlepšie? Rob, Leila, Hugo, Henio, Raf, Lidka, Edek, Frugo, Florek, Figa, Kleo, Lilu, Klara, Luna, Fenek, Bodzio, Bolo, Lucy, Leon alebo Pyzio sú mená, ktoré sa určite hodia pre každého papagája, či už je to vlnkovaný papagáj alebo nymfa.

Mená pre papagáje inšpirované rozprávkovými postavami

Mená pre papagáje sa môžu dávať aj na počesť ich obľúbených rozprávkových alebo filmových postáv. Deti často využívajú rozprávkové postavy ako inšpiráciu pre skutočné zvieratá. Na druhej strane, dospelí si spomínajú na rozprávky svojej mladosti a nechýbajú im chytľavé mená, ktoré môžu ľahko dať svojmu novému domácemu miláčikovi. Je to obrovská baňa nápadov, z ktorej sa dá čerpať takmer donekonečna. Preto môžu byť medzi samcami papagájov populárne mená ako Simba, Zazu, Flaw, Mufasa, Alladin, Bolek, Lolek, Reksio, Kowu, Erik, Grouchy, Gargamel, Ed, Hyzio, Dyzio, Gonzo, Diego, Gucio.

Na druhej strane, ani samičky nemajú núdzu o rozprávkové inšpirácie, ktoré sú ako stvorené pre pôvabné domáce papagáje. Ak si nemôžete spomenúť na svoje obľúbené rozprávkové mená, môžete svojho papagája pomenovať niektorým z týchto mien: Dora, Ariel, Mulan, Migotka, Malá Mi, Pixie, Dixie, Harley, Fiona (najmä ak je celá zelená), Doris, Maja, Sabrina, Gerda, Wilma.

Nezabudnite, že keď dáte papagájovi meno, stane sa pre každého, kto s ním príde do kontaktu, hmatateľnou bytosťou, a nie len "náhodným" vtákom v klietke. Ani pomenovanie zvieraťa by ho nemalo zosmiešňovať, ale len hravo odkazovať napríklad na jeho vzhľad.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-18
Rýchle vybavenie objednávky .
2024-04-18
Rychle dodanie, dobry vyber a skvele ceny pre znacku BRIT. Dakujem.
pixel