Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

MALÉ DOMÁCE ZVIERATÁ PRE DETI - AKO SI ROZUMNE VYBRAŤ?

2022-07-20
MALÉ DOMÁCE ZVIERATÁ PRE DETI - AKO SI ROZUMNE VYBRAŤ?

V živote každého rodiča príde čas, keď si dieťa začne pýtať domáce zvieratko. Deti často žiadajú psy alebo mačky, ale aj menšie zvieratá - zajačiky, škrečky, morčatá a iné. Domáce zviera dokáže pomôcť dieťaťu správne a zdravo sa vyvíjať. Kontakt so zvieraťom ich dokáže naučiť zodpovednosti alebo nadviazať vzťah. Plaché a uzavreté dieťa sa môže vďaka zvieraťu viac otvoriť a ľahšie nadviazať priateľstvá. Nikdy však nekupujte domáce zviera s predstavou, že dieťa bude jeho jediným opatrovateľom. Dieťa je len dieťa, a preto potrebuje dohľad. Je oveľa lepšie, ak sa k takémuto zvieratku správate ako k domácemu miláčikovi pre celú rodinu. Aké malé domáce zvieratá pre deti a rodičov sú dobrým nápadom?

Malé zviera v dome - áno alebo nie?

Mnoho detí si v určitej fáze svojho života želá akékoľvek domáce zviera. To stojí za zváženie. Malé domáce zvieratá pre deti sú u rodičov veľmi obľúbené. Sú známe tým, že sa ľahko udržiavajú a ich údržba je lacná. Okrem toho nezaberajú veľa miesta a starostlivosť o ne je oveľa menej náročná ako napríklad starostlivosť o psa.

To všetko je pravda, ale nemali by ste zabúdať na základnú vec - malé zviera je stále zvieraťom, ktoré potrebuje starostlivosť, pozornosť a pozornosť, ako aj návštevu veterinára, ak je to potrebné. Preto ak uvažujete o prijatí domáceho zvieraťa pod svoju strechu, musíte to všetko vziať do úvahy. Len tak bude zvieratko šťastné a zdravé a vaše dieťa získa skvelého spoločníka.

Môžu sa deti starať o zvieratá?

Prvé zviera pre dieťa je nepochybne veľkým zážitkom. Veď získava svojho prvého zvieracieho priateľa. Získava tiež veľa povinností. A aj keď vás môže horlivo ubezpečovať, že všetko okolo zvieraťa urobí samo - je to ešte len dieťa.

Potrebuje náležitý dohľad a pomoc. Preto sa deti môžu starať o zvieratá, ale nemôžu to robiť úplne samy. Potrebujú pomoc a dohľad svojich rodičov. Čím je dieťa mladšie, tým väčšia musí byť táto pomoc. Preto nepovažujte domáce zviera za detského maznáčika. Správajte sa k nemu ako k domácemu miláčikovi celej rodiny - len tak budú všetci spokojní a zvieratko získa dobrý domov.

Pred nákupom si vždy dôkladne overte požiadavky na starostlivosť o vášho domáceho miláčika. Takto budete vedieť, ako vytvoriť optimálne podmienky pre jeho rozvoj, a budete vedieť, či je na túto úlohu pripravené nielen vaše dieťa, ale aj vy a celá vaša rodina.

Malé domáce zvieratá pre deti

Rodičia často vyhľadávajú malé domáce zvieratá pre deti. Nie všetky malé domáce zvieratá sa však dajú klasifikovať rovnako. Je veľký rozdiel, či u vás doma žije králik, morča alebo škrečok - od toho, ktorého hlodavca pre svoje dieťa vyberiete, závisí, aké podmienky mu musíte zabezpečiť a ako sa o neho budete starať. Ktoré domáce zvieratá si rodičia najčastejšie vyberajú?

Škrečok

Škrečky sú určite jedným z najobľúbenejších domácich zvierat. Sú malé a lacné - nestojí veľa a náklady na údržbu sú nízke. Škrečky sú pekné aj na pohľad - sú to priateľskí, malí chlpáči. To všetko znamená, že sa často považujú za ideálne domáce zviera pre dieťa.

Pred kúpou škrečka však majte na pamäti, že ide o nočné zviera - celé dni bude chcieť pokojne spať v klietke pre hlodavce a v noci sa bude hrať (a teda aj robiť hluk!). Aj škrečky je potrebné skrotiť, aby sa dali vziať do ruky - ale lepšie je, keď ich nechytíte a nevynesiete z bezpečnej klietky.

Škrečky sú tiež samotári - nekupujte si viac ako jedného, nepotrebujú spoločnosť svojich kamarátov. Napriek svojej malej veľkosti potrebujú pomerne veľký priestor. Sú vhodné ako rodinné zvieratko, vrátane toho, o ktoré sa pod vašou starostlivosťou bude starať dieťa, ale pamätajte aj na jednu vec - škrečky sú veľmi chúlostivé a menšie dieťa im môže ľahko ublížiť.

Morča

Ďalším domácim miláčikom, ktorý sa často vyskytuje v domácnostiach, je morča, ktoré je dnes oficiálne známe aj ako morča domáce. Sú väčšie ako škrečky a na rozdiel od nich majú denný životný štýl, takže v noci nebudú robiť hluk, pretože budú slušne spať.

Morčatá sú tiež veľmi spoločenské zvieratá - chov jedného morčaťa je pre ne krutý, potrebujú kontakt s inými morčatami, pretože len tak sa cítia šťastné.

Morča sa tiež dožíva pomerne dlhého veku, približne šesť až sedem rokov, čo z neho robí dlhodobý záväzok.

Myš a potkan

Mnohí ľudia majú námietky voči chovu myší alebo potkanov ako domácich zvierat. Avšak úplne zbytočne. Sú to veľmi čisté a inteligentné zvieratá. A sú tiež lacné na udržiavanie.

Myši a potkany sa tiež najlepšie cítia v spoločnosti svojich kamarátov, pretože sa im páči život v skupine. Stále sú pomerne neobľúbenými domácimi zvieratami pre deti, pretože sa spájajú najmä so škodcami, ale môžu byť skvelou spoločnosťou.

Králik

Králiky sú veľmi obľúbené ako domáce zvieratá. Sú malé, nadýchané a roztomilé - pôsobia veľmi dobrým dojmom a je s nimi veľa zábavy. Sú aktívne a spoločenské a veľmi sa tešia zo spoločnosti svojich chovateľov - avšak za predpokladu, že sú socializované.

Králiky sú tiež veľmi energické zvieratá, ktoré potrebujú priestor na pohyb a veľmi rady sa hrajú. Na druhej strane však väčšinou aj veľa spia. Sú tiež veľmi chúlostivé a je ľahké im ublížiť. Preto je veľmi dôležité naučiť svoje dieťa, ako sa o ne správne starať. Predovšetkým to, že - v rozpore s tým, čo ukazuje popkultúra - ťahanie za uši je hrozný nápad.

Domáce zvieratko pre dieťa - zhrnutie

Príde čas, keď si dieťa začne pýtať domáce zvieratko. Vtedy sa mnohí rodičia začnú zamýšľať nad tým, aké domáce zviera by bolo vhodné pre malé dieťa. V skutočnosti, ak chcete, aby sa o zvieratko staralo len dieťa a nemáte v pláne zasahovať, jedinou správnou odpoveďou je plyšové zvieratko.

Nezabúdajte, že domáce zviera nie je hračka. Preto sa k nemu nesprávajte ako k domácemu miláčikovi a nezaťažujte svoje batoľa plnou starostlivosťou. Pristupujte k zvieratku ako k rodinnému miláčikovi - starajte sa oň spoločne a spoločne zisťujte, čo potrebuje. Potom bude mať váš škrečok, morča, zajačik alebo iné domáce zvieratko podľa vášho výberu šancu na šťastný domov.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-19
Výborne
2024-04-18
Rychle vybavenie vyborna cena
pixel