Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Králičia reč - prečo dupe, kope a ako prejavuje lásku?

2022-06-15
Králičia reč - prečo dupe, kope a ako prejavuje lásku?

Ako králik prejavuje lásku? Aké správanie králika môžete pozorovať, keď je vystrašený, šťastný alebo sa chce len hrať? Tieto poznatky sa vám určite budú hodiť. Umožní vám poskytnúť vášmu domácemu miláčikovi tú najlepšiu možnú starostlivosť. Ako s vami váš králik komunikuje?

Králičia reč - čo vám chce vaše zvieratko povedať?

Králik je domáce zviera, ktoré vám o sebe môže veľa povedať. Prežíva veľa emócií, ale neskrýva ich pred svetom. Naopak, radi sa s vami o ne podelia. Stačí chvíľka pozorovania, aby ste zistili, akú má králik náladu.

Naučte sa rozpoznávať signály, ktoré vám vysiela. Niektoré môžu byť zjavné na prvý pohľad, iné sú celkom nenápadné. Napriek tomu, ak chcete, rýchlo sa ich naučíte rozlišovať a reagovať na ne.

Skákanie

Skákanie je činnosť, ktorá sa najviac spája s králikom. Vďaka týmto skokom sa však máte na čo tešiť. Skutočná akrobacia - skákanie s piruetami, otáčanie sa vo vzduchu, široké roztiahnutie labiek alebo energické poskakovanie po miestnosti je znakom... divokej radosti vášho králika. Má dobrú náladu a chce vám ju ukázať, podeliť sa s vami o svoju radosť, a tak skáče. A robí to naozaj upokojujúcim spôsobom.

Dupanie

Dupanie sa s králikmi spája takmer rovnako ako skákanie. Nie bezdôvodne! V skutočnosti to často robia králiky. Králičie pečiatky z niekoľkých dôvodov. Po prvé, dupanie je prejavom nespokojnosti a hnevu. Vaše zvieratko sa mohlo cítiť urazené, nedocenené alebo žiarlivé. Po druhé, dupanie môže byť varovným signálom - váš králik môže dupať, keď sa bojí a cíti sa ohrozený.

Dupaním vás chce varovať pred nebezpečenstvom. Ak váš králik často dupe a zároveň kríva alebo začne škrípať zubami, môže to byť príznak bolesti bruška. Ak spozorujete takéto príznaky, určite vezmite svojho králika k veterinárovi.

Pohyby nosa

Králičia reč môže byť aj jemnejšia. Samotný pohyb nosa vám môže veľa napovedať o tom, čo vaše zvieratko chce, pretože šúchaním nosa chce získať vašu pozornosť. Naznačuje vám to, že túži po vašej spoločnosti a vašej pozornosti. Chce, aby ste sa s ním hrali alebo ho hladkali.

Krútenie nosom tiež vyjadruje viac emócií, než by ste si mysleli. Môže napríklad znamenať zvedavosť a túžbu zistiť, čo držíte v ruke. Čím rýchlejšie však králik pohybuje nosom, tým väčší strach a stres prežíva. Králiky sú veľmi opatrné, nos im umožňuje vycítiť nebezpečenstvo na diaľku.

Lízanie

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo králik olizuje človeka? Niekedy môže namiesto vás olizovať aj predmety, ktoré na sebe nesú vašu vôňu. Prečo? Pretože vás veľmi miluje! Lízanie je prejavom lásky a túžby poskytnúť vám potešenie. Je to prirodzené správanie králikov, a pokiaľ k sebe majú veľkú náklonnosť, správajú sa presne tak isto.

Ležanie na chrbte

Na zajaca ležiaceho na chrbte je veľmi príjemný pohľad. V takýchto chvíľach je aj váš králik veľmi príjemný. Cíti sa úplne uvoľnene a bezpečne. Ničoho sa nebojí, ničoho sa neobáva a necíti sa ohrozený.

Takto sa správajú králiky, keď sú šťastné a užívajú si život. Brucho je veľmi citlivé miesto na tele. Keď sa králik vystavuje vo vašej spoločnosti a leží v tejto polohe, znamená to, že vás má veľmi rád a bezvýhradne vám dôveruje.

Stáť na mieste

Čo robí králik, keď sa bojí? Samozrejme, že utečie. Je to skutočný majster úniku a pohybuje sa naozaj veľmi rýchlo. Nie vždy však vidí svoju šancu na útek. Potom jednoducho... zamrzne bez pohybu. Taktiež sa drží pri zemi a uši má položené na chrbte.

Ak vidíte svojho králika v tomto stave, zbavte sa zdroja strachu. Na druhej strane, ak na vás takto reaguje, pretože sa k vám napríklad nedávno prisťahoval, dajte mu čas a nechajte ho na pokoji. Aj toto správanie vyplýva priamo z povahy králika. Vo voľnej prírode väčšina dravcov reaguje na pohyb. Skamenený zajac, ktorý sa drží pri zemi, dúfa, že ho nikto neuvidí alebo že si ho nebude všímať nebezpečenstvo.

Zotrvačnosť sa vrhá do strany

Ak máte králika, určite ste si všimli, že sa niekedy hodí na bok, akoby bol nehybný a prestal sa hýbať. Je to zlé? Rozhodne! Je to veľmi bežné správanie šťastných, hoci unavených králikov. Preto sa s týmto správaním môžete stretnúť najčastejšie po hraní. Váš ušatý králik sa jednoducho unavil a nechcel strácať čas, ktorý mohol stráviť spánkom a zotavovaním.

Preto sa hodí na bok a prakticky zaspí za letu. Často je to pre neho prakticky jedno, keď si ľahne. Aj to je znakom toho, že sa králik cíti pohodlne a bezpečne. Nielenže sa môže hrať, ale nemusí sa báť ani o miesto na spanie, pretože každé miesto je pre neho rovnako dobré a bezpečné.

Brúsenie zubov

Niekedy môžete vidieť, ako váš králik škrípe zubami. Robí to jemne, ale jasne. Čo to znamená? Ak ho hladíte a maznáte sa s ním, je to znamenie, že váš králik je jednoducho v poriadku. Dokonca viac ako v poriadku.

Váš králik sa v takýchto situáciách cíti, akoby sa dostal priamo do králičieho neba. Tu však musíte byť ostražití a opatrní. Niekedy môže škrípanie zubami znamenať, že váš králik trpí bolesťou. Je to veľmi pravdepodobné, ak súčasne kríva, trasie sa alebo sa snaží schovať. Potom neotáľajte a čo najskôr vezmite svojho ušatého králika k veterinárovi.

Rozhovor o králikoch - zhrnutie

Nie je pravda, že s králikmi nie je možné komunikovať. Králičia reč vôbec nie je taká zložitá, ako by sa mohlo zdať, pretože, ako sa ukázalo, králiky vysielajú jasné správy. Radosť, hnev, žiarlivosť, strach, nespokojnosť, radosť - aj králičie emócie patria medzi zložité. Váš králik sa s vami o ne rád podelí. Stačí mať len trochu vedomostí a trpezlivosti. Toľko stačí, aby ste si mohli prečítať zo svojho králika takmer ako z otvorenej knihy.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-18
Objednávka bola expresne vybavená. Ďakujem
2024-04-18
Tovar v poriadku dorazil.
pixel