Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

KTORÉHO PSA SI VYBRAŤ? ZISTITE SI TO!

2024-04-14
KTORÉHO PSA SI VYBRAŤ? ZISTITE SI TO!

Odpoveď na otázku, akého psa si vybrať, keď sa rozhodnete kúpiť alebo prijať štvornohého miláčika, môže závisieť od viacerých faktorov. Aké otázky by ste si mali položiť, kým sa rozhodnete pre konkrétne plemeno?

Rozmýšľali ste niekedy, aké plemeno psa sa k vám hodí? Čo je na konkrétnom plemene také, že sa k vám hodí viac ako iné? Často sa hovorí, že majiteľ a pes tvoria harmonický pár nielen z hľadiska temperamentu alebo povahy, ale aj z hľadiska vzhľadu. Nezriedka sa vtipkuje o podobnosti vzhľadu psa a majiteľa.

Mal by byť vzhľad najdôležitejším faktorom pri výbere plemena? Nie!

Aký pes sa ku mne hodí? Zistite, koľko priestoru máte k dispozícii

To, aký pes vám vyhovuje, vám umožní premýšľať o mnohých ďalších faktoroch, než len o otázke vizuálnej vhodnosti. Hoci pomerne veľa ľudí je stále silne ovplyvnených tým, ako pes vyzerá, stojí za to pochopiť, že tento faktor má v skutočnosti nanajvýš treťoradý význam. To, na čo sa však oplatí pri vzhľade psa pozerať, je jeho veľkosť. Na našom blogu predstavujeme rôzne plemená, a to ako malé plemená, ktoré sa dobre uplatnia v panelákových bytoch, tak aj väčšie plemená, ktoré vyžadujú viac priestoru.

Tento priestor, ktorý môžete ponúknuť svojmu novému priateľovi, je pre neho veľmi dôležitý. Ak uvažujete o tom, že si vezmete veľkého psa, ktorý sa vyznačuje dostatočnou aktivitou, ale bývate v posteli a v podstate väčšinu dňa trávite mimo domu, rozhodnutie kúpiť si takéhoto psa mu jednoducho uškodí.

Nezabudnite, že za každé zviera, ktoré si kúpite alebo prijmete, nesiete zodpovednosť. Zároveň preberáte aj zodpovednosť za to, ako sa vaše zviera vyvíja a akú má pohodu.

Ktorého psa si mám vybrať, keď veľa pracujem?

Čo rozhoduje o tom, aký druh psa vám vyhovuje? Pri každom psovi bude záležať najmä na tom, koľko času s ním strávite doma alebo na prechádzkach. V tomto ohľade však existujú viac a menej náročné plemená psov.

Labrador alebo zlatý retriever sú psy, ktoré milujú spoločnosť ľudí a bez nich sa buď nudia, alebo sa cítia veľmi osamelo. Ak teda nechcete, aby bol váš domáci miláčik smutný, keď ste dlhé hodiny mimo domova, vyberte si iné plemeno. Dobrou voľbou by boli mops, francúzsky buldog alebo anglický buldog. Veľmi aktívne plemená, ako je napríklad nemecká doga, bígl alebo poľovné psy, sa tiež nebudú spájať s ľuďmi, ktorí trávia veľa času mimo domova.

Ako inak zistím, aký pes sa ku mne hodí? Dôležitý je aj váš prístup k otázkam, ako je starostlivosť o psa, udržiavanie čistoty alebo trpezlivosť pri výcviku konkrétneho plemena.

Ak snívate o psovi, ktorý bude vaším spoločníkom a pomerne rýchlo sa naučí dobre správať a nebude potrebovať takmer žiadnu starostlivosť, možno je najlepšou voľbou jednoducho dobromyseľný psík? Treba mať na pamäti, že s čistokrvnými psami je často pomerne veľa práce navyše, najmä s krásnymi a reprezentatívnymi dlhosrstými plemenami.

Aké plemeno psa je pre mňa najvhodnejšie?

Ak nemáte čas na pravidelné upratovanie, pes s dlhou srsťou, ktorý ju zanecháva v obrovskom množstve vo všetkých možných kútoch bytu, vám určite nebude vyhovovať. Pri takýchto plemenách musíte pamätať aj na ich pravidelné ošetrovanie. Nezanedbateľný je aj čas a trpezlivosť, ktoré môžete venovať výcviku psa. O tejto odpovedi sa oplatí dôkladne premyslieť.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7238 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-06-17
Všetko super, odporúčam
2024-06-17
Bezproblémové, jednoduché spoľahlivé vybavenie. Trochu som si počkala ale išlo to z väčšej diaľky.
pixel