Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

KŔMENIE LABRADORA - ČO SA DÁ UROBIŤ, ABY NETĹSTOL?

2024-03-08
KŔMENIE LABRADORA - ČO SA DÁ UROBIŤ, ABY NETĹSTOL?

Výživa domácich zvierat sa môže zdať veľmi jednoduchá a samozrejmá. Bohužiaľ, tendencia dávať psom zvyšky večere alebo náhodné jedlo nie je dobrá, najmä v prípade čistokrvných psov. Kŕmenie labradora je veľmi zodpovedná úloha, ktorá ovplyvňuje jeho zdravie a pohodu.

Labradory sú veľké psy, ktoré napriek svojej živosti a sklonu k hre majú tendenciu priberať. To, čo labrador konzumuje, má preto priamy vplyv na jeho hmotnosť, a teda aj na jeho fyzickú aktivitu a potenciálne riziko ochorenia. Ide o plemeno, pri ktorom by sa malo prísne kontrolovať množstvo, frekvencia a zloženie podávanej stravy. Labradory majú totiž genetickú tendenciu priberať, čo sa pri nevhodnej strave môže ľahko stať. Nemôžete si dovoliť kŕmiť labradora náhodne potravinami, ktoré nespĺňajú jeho nutričné potreby a ktoré môžu viesť k nadváhe.

Čo žerie labrador a v akom množstve?

Čo a v akom množstve by mal labrador jesť? Kŕmenie tohto plemena by sa malo riadiť pevným harmonogramom. Najlepším riešením je kŕmiť labradora dvoma jedlami denne, ráno a večer. To je pre veľkého dospelého zástupcu tohto plemena postačujúce. Nemajte dojem, že veľký pes potrebuje neustále kŕmenie. Väčšina psov by mala jesť v pravidelných časoch a dostávať 2 - 3 porcie denne. Väčšie množstvo potravy nepriaznivo ovplyvňuje ich metabolizmus a následne aj ich zdravie. Ponechávanie prebytočného jedla v miske vášho psa preto nie je prejavom starostlivosti, ale skôr prejavom neznalosti kŕmenia vášho domáceho maznáčika.

To isté platí aj pre pochúťky a občerstvenie. Majitelia majú často tendenciu kŕmiť svojich miláčikov, niekedy ako odmenu, inokedy ako prejav náklonnosti a lásky. Bohužiaľ, pochúťky sú často veľmi kalorické a tučné, čo znamená, že by sa im mala venovať osobitná pozornosť a že by sa mali labradorom podávať so značnou opatrnosťou. Najlepšie je zostať pri zásade odmeňovania psa za dobré správanie. Príležitostné občerstvenie má pre štvornohého psa nielen väčšiu hodnotu, ale zvyšuje aj jeho motiváciu plniť povely a príkazy. Zdravotný prínos je však najdôležitejším argumentom pre obmedzenie kalorických pochúťok.

Labrador - čím mám kŕmiť svojho psa, aby bol zdravý?

Zloženie krmiva pre labradora má tiež veľký význam pre zdravie psa. Čím by sme mali kŕmiť toto plemeno, aby boli jeho predstavitelia v dobrej kondícii a tešili sa energii a pohode? Jednou z najdôležitejších zložiek stravy labradora sú živočíšne bielkoviny. Mala by byť obsiahnutá v každej porcii, ktorú pes dostáva počas dňa. Krmivá, ako je napríklad krmivo ROYAL CANIN Labrador Retriever Adult, sú bohaté na túto zložku, a preto dodávajú labradorom silu, energiu a dobré zdravie.

Pri výbere krmiva pre psov sa vždy zamerajte na jeho zloženie a kvalitu, pretože je to hlavná potrava vášho domáceho maznáčika. Uistite sa tiež, že krmivo je vhodné pre vek, hmotnosť a aktivitu vášho psa. Mali by ste vylúčiť aj zložky, na ktoré môže byť váš pes alergický. Krmivá, ktoré sa vo veľkej miere spoliehajú na obilniny a konzervačné látky, nie sú dobrou voľbou na každodenné stravovanie.

Kŕmenie labradora - na čo si treba dať pozor?

Každý pes bez ohľadu na plemeno by mal mať neustály prístup k čerstvej vode. Je to nevyhnutné, najmä ak svojho psa kŕmite suchým krmivom. Nedávajte mu však mlieko ani iné nápoje, pretože môžu byť veľmi škodlivé pre jeho zdravie. Pozor aj na príliš veľa kostí a najmä malých chrupaviek, ktorými sa váš pes môže ľahko zadusiť. Nezabudnite tiež, že žiadny pes by nemal jesť čokoládu, ktorá obsahuje zložky, ktoré sú pre neho jedovaté.

Čo by mal labrador jesť? Kŕmenie tohto plemena je veľmi zodpovedná úloha. V prvom rade musíte mať na pamäti genetický sklon týchto psov priberať, a preto si dajte pozor na množstvo tuku, ktoré im dávate. Dobré krmivo určené pre labradory poskytuje plnohodnotné zloženie, ktoré je bezpečné pre zdravie vášho psa. Zabezpečuje, aby váš domáci miláčik mal energiu na hranie a tešil sa dobrému a veľmi dobrému zdraviu.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 6462 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-14
Všetko super až na to prekvapenie pre psíka...to mi neprišlo...:(
2024-04-14
rychle dodanie
pixel