Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

KOCOURÍ SEN. ČO ZNAMENÁ MAČKA VO SNE?

2023-06-17
KOCOURÍ SEN. ČO ZNAMENÁ MAČKA VO SNE?

Sny prichádzajú ku každému. Väčšinu z nich si človek nepamätá, ale tie, ktoré sa mu podarí zapamätať, si po prebudení často vysvetľuje rôznymi spôsobmi. Spôsoby interpretácie snov sú veľmi rozdielne - v závislosti od doby a kultúrneho prostredia. V snoch sa už po stáročia objavuje aj mačka. Sen o mačkách - ako všetky sny - sa niekedy interpretuje veľmi odlišne. Ako? Čo sa o mačkách píše v knihách o snoch? Pozrite si to!

Výklad snov

Výklad snov je veľmi zložitý problém. Ten istý sen môže pre ľudí znamenať úplne iné veci - každý človek totiž vychádza zo svojich vlastných skúseností a čerpá zo zásoby symboliky, ktorá je pre každú kultúru iná. Z tohto pohľadu to, čo môže byť pre niekoho veľmi zlým znamením, je pre iného symbolom šťastia a prosperity.

Preto sa sny interpretujú na základe súboru kultúrnych symbolov. Snami sa zaoberá aj veda - sny analyzoval už Sigmund Freud, otec psychoanalýzy. Práve on vytvoril najkomplexnejšiu a najrozsiahlejšiu teóriu snov, pričom sa domnieval, že sny maskujú deštruktívne myšlienky tým, že ich skrývajú za rôzne symboly a sú zdrojom naplnenia rôznych túžob.

Niektoré národy tiež veria alebo verili, že počas spánku ľudská duša putuje svetom, a preto sa spiaci človek nesmie prebudiť - táto viera bola veľmi rozšírená v starej Číne. Starí Egypťania, obyvatelia Indie a Izraeliti verili v náboženskú silu snov, ktoré im posielajú vyššie sily, a vykladali ich v duchu zásad svojho náboženstva a podľa posvätných kníh.

Už roky sa v snoch objavujú podobné motívy - napríklad mačka. Snívajúci rôznych kultúr dokážu o takomto sne povedať naozaj veľa.

Symbolika mačky v kultúre

Ak chcete plne pochopiť, čo znamená sen o mačkách, je potrebné sa oprieť o symboliku mačky v kultúre. V našom európskom a slovanskom kultúrnom prostredí sa mačky veľmi nespájajú. Po stáročia sa jej pripisovali zlé vlastnosti. Začalo sa to pripisovaním magických schopností - pripisovali sa démonom a ľuďom, ktorí boli oddaní temným silám. Atribútom čarodejnice sa stala mačka. Najmä tá čierna, ktorá sa v súčasnosti považuje za symbol nešťastia.

Nie všetky kultúry k tomu pristupujú rovnako. Mačka je stále symbolom domáceho krbu. Starí Egypťania jej pripisovali božskú moc a pre mnohé kultúry je stále symbolom šťastia, bohatstva a prosperity. Sen o mačkách sa preto v závislosti od kultúry interpretuje veľmi odlišne.

Čo znamená sen o mačkách?

Už viete, že všetko závisí od vášho kultúrneho prostredia, ale aj tak si môžete vytvoriť vlastné interpretácie na základe mnohých faktorov. Mačky vo sne môžu naznačovať šťastie, bohatstvo, nebezpečenstvo alebo dokonca byť symbolom žiadostivosti a komplikovaného, zložitého citového života. To všetko vám naznačí snívajúci. Mačka môže svedčiť o mnohých veciach, v závislosti od vás a etapy života, v ktorej sa práve nachádzate. Čo môže naznačovať sen o mačkách?

Čierna mačka

Podľa výkladov z nášho kultúrneho okruhu je čierna mačka zlým znamením. Svedčí o problémoch, varuje pred ťažkými časmi a falošnými ľuďmi vo vašom okolí. Vyzýva k ostražitosti a je akýmsi varovaním.

Ľudia, ktorí majú čierne mačky, a všetci milovníci týchto zvierat sa môžu cítiť takýmto výkladom dotknutí. Preto stojí za to pozrieť sa na sen o čiernej mačke tak, ako to robia Japonci. Podľa nich je čierna mačka symbolom šťastia, bohatstva a úspechu v živote. To je určite výklad, ktorý sa bude viac páčiť aj čiernym mačkám. Ich stotožňovanie so zlom a nešťastím je dôvodom, prečo s nimi poverčiví ľudia niekedy zaobchádzajú veľmi zle, preto sa oplatí proti tomuto stereotypu bojovať.

Biela mačka

Biela mačka je skutočná šťastná mačka - snívajúci ju interpretujú v pozitívnom kontexte. V USA je biela mačka, najmä tá so zelenými očami, symbolom blížiaceho sa bohatstva a všetkého šťastia.

Aj iné kultúrne prostredia majú veľmi radi biele mačky - zvyčajne naznačujú nežnú lásku alebo spokojnosť a naplnenie vo vzťahu s inou osobou. Interpretuje sa aj ako spokojnosť a naplnenie v intelektuálnej oblasti. Biela mačka je tiež znamením, že je čas prestať sa starať a začať si užívať život.

Malé mačiatka

Sen o malých mačkách znamená, že vo vašom živote nastanú pozitívne zmeny. Buďte otvorení novým príležitostiam a neodmietajte dobrodružstvá, ktoré na vás čakajú, inak by ste mohli premárniť šancu, ktorá vám zmení život. Malé roztomilé a šťastné mačiatka oznamujú, že sa k vám blíži niečo pekné. Môžete dostať novú, pozitívnu správu alebo odpoveď, na ktorej vám záleží. Alebo môžete prísť so skvelým nápadom, ktorý vám prinesie hmatateľné výhody.

Existuje aj psychologický opis opakujúceho sa sna o malých mačiatkach. V tomto výklade ide o túžbu po blízkosti, nehe alebo materstve.

Vrčanie mačky

Mačka vrčí, keď je spokojná so svojím životom - je to znak dôvery a pohody. Ak sa vám teda sníva o mačke, ktorá vrčí, znamená to aj vašu spokojnosť. Možno sa už vo vašom živote stalo niečo dobré a cítite sa dobre, alebo sa ešte len stane niečo, čo vás urobí šťastným. Vrčiaca mačka je veľmi dobrým znamením.

Pohladenie mačky

Tento sen možno interpretovať dvoma spôsobmi. Ak mačku považujete za symbol zrady, potom jej pohladenie naznačuje, že dôverujete niekomu, komu by ste nemali dôverovať. Milovníci mačiek však môžu tento sen opäť interpretovať pozitívne - v takom prípade môže pohladenie mačky naznačovať, že vás čakajú príjemné veci.

Sen o mačkách - zhrnutie

Každý sníva a výklad snov je staré a veľmi zložité umenie. Závisí od kultúrneho prostredia, náboženského presvedčenia a vlastných skúseností. Zvieratá sprevádzali človeka odjakživa, preto sa ľuďom veľmi často sníva o mačkách.

Význam takéhoto sna môže byť veľmi rôznorodý - všetko závisí od toho, o akej mačke sa vám sníva, čo mačka vo sne robí a v akom kultúrnom prostredí sa nachádzate. Čierna mačka sa môže vykladať ako symbol nešťastia a nešťastia alebo, ako k tomu pristupujú Japonci, ako symbol šťastia a všetkého dobrého.

Ak chcete interpretovať sny, zohľadnite symboliku zaznamenanú v kultúre, ale aj svoje osobné skúsenosti a preferencie.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-19
Výborne
2024-04-18
Bola som spokojná s procesom dodania.
pixel