Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

KARANTÉNA VS. PES A PRECHÁDZKY. AKO VYRIEŠIŤ TENTO PROBLÉM?

2022-08-17
KARANTÉNA VS. PES A PRECHÁDZKY. AKO VYRIEŠIŤ TENTO PROBLÉM?

Pandémia COVID-19 zmenila svet. Ovplyvnila aj životy mnohých ľudí - sociálna izolácia, nutnosť zostať doma alebo nakoniec karanténa z dôvodu choroby alebo rizika nákazy. To všetko znamená, že ľudia čoraz častejšie a dlhšie nielen chcú, ale aj musia sedieť doma. Pre psy je to do istej miery veľmi dobrá situácia - pes nerozumie problémom spojeným s karanténou alebo samoväzbou. Je šťastný, že ste s ním doma. Čo však v prípade karantény? Čo sa v takom prípade stane so psom? Môžete s ním žiť? Dá sa s ním chodiť? Karanténa a váš pes - odpovedáme na najdôležitejšie otázky. Čítajte ďalej!

Ťažký život v karanténe

Pobyt v karanténe, izolovaný od ľudí, bez možnosti opustiť dom alebo stretnúť sa s tretími osobami môže byť veľmi náročný aj pre toho najsilnejšieho a najodolnejšieho človeka.

Karanténa je však niekedy nevyhnutná - nejde len o vlastné zdravie a bezpečnosť, ale o bezpečnosť všetkých ľudí. Osoba, ktorá je chorá alebo má podozrenie, že je chorá, je zodpovedná za bezpečnosť ostatných, a preto musí počas tohto obdobia zostať doma.

Takéto chvíle sú veľmi ťažké, ale dajú sa prežiť. Majitelia domácich zvierat môžu hľadať útechu vo svojich domácich miláčikoch - môžu im zlepšiť náladu, zahnať samotu a jednoducho spríjemniť každý deň. O svojho domáceho miláčika sa však musíte starať aj v prípade, že ste v karanténe. S mačkami, ktoré nechodia von, nie je žiadny problém - pre ne sa toho veľa nemení. To isté platí pre králiky alebo vtáky. Čo však pes v karanténe?

Karanténa a pes

Každý zodpovedný a milujúci majiteľ psa sa stará o svojho štvornohého priateľa a chce pre neho to najlepšie. Preto môže byť téma karantény a psa pre mnohých veľmi citlivá. Ľudia si nevedia predstaviť, že by mali stráviť obdobie karantény bez prítomnosti svojho milovaného domáceho maznáčika a nechcú sa s ním rozlúčiť. Je to úplne normálne - domáce zviera vám v týchto ťažkých chvíľach môže poskytnúť obrovskú podporu. Čo však so psom počas karantény?

Môžete žiť so svojím psom počas karantény?

Áno. Nikto vám psa nezoberie, ak ochoriete. Stále s ním môžete žiť a starať sa o neho tam, kde spolu bývate. Samozrejme, to všetko, ak vám to váš zdravotný stav dovoľuje. Ak ste už v karanténe, váš pes vám môže byť veľkou útechou.

Nemusíte svojho psa posielať preč od seba. Ak sa však obávate, že váš zdravotný stav vám nedovolí starať sa o psa tak, ako by si zaslúžil, a neviete, čo máte so psom v karanténe robiť, nebojte sa. V prvom rade sa opýtajte rodiny, priateľov a susedov, či sa môžu postarať o vaše zviera. Môže to byť optimálne riešenie pre neho aj pre vás - zabezpečíte, že o vášho domáceho miláčika bude dobre postarané, a nebudete sa musieť obávať, že sa váš zdravotný stav zhorší a váš pes zostane sám.

Môžete tiež zvážiť možnosť dať psa do hotela pre zvieratá alebo na iné podobné miesto. Nezabudnite však: ak sa cítite na to, aby ste sa o svojho psa starali doma, urobte to. Zamestná vás to a budete sa cítiť lepšie.

Môžete ísť so psom počas karantény von?

Karanténa a vychádzky so psom - ako to vyzerá v praxi? Počas karantény nesmiete z akéhokoľvek dôvodu opustiť svoj domov. To znamená, že nesmiete venčiť svojho psa. To môže byť veľmi problematické, najmä pre ľudí, ktorí žijú v bytových domoch. Psy nechápu, že za žiadnych okolností nesmú opustiť svoj domov, a to ani na chvíľu alebo na krátku vzdialenosť.

Ak máte vlastný dvor alebo záhradu, pretože bývate v rodinnom dome, je tento problém menší. Stále nemôžete vziať svojho psa na ďalšiu prechádzku, ale môžete mu poskytnúť príležitosť postarať sa o jeho potreby a trochu pohybu na čerstvom vzduchu. Keď je teplé počasie, môžete dokonca nechať otvorené dvere do domu, aby váš pes mohol vybehnúť von, kedykoľvek pocíti potrebu. Dobrým nápadom sú aj dvierka pre psa, aby ich mohol používať a užívať si čerstvý vzduch.

Horšie je, ak takúto záhradu alebo dvor nemáte a stále vám hrozí karanténa. A čo pes v takejto situácii? Tu sa musíte spoľahnúť na pomoc tretích strán - rodiny, priateľov, susedov. Takejto osobe môžete psa odovzdať, aby ho mohla vyvenčiť, ale nemôžete ho odovzdať z ruky do ruky. Celé to musí prebiehať bez akéhokoľvek kontaktu s vami - môžete napríklad v určitom čase, keď dostanete signál, psa nasadiť a vypustiť ho na schodisko, aby ho človek mohol vyvenčiť. Potom vyzdvihnete psa zo schodiska bez toho, aby ste sa stretli s osobou, ktorá sa o vášho domáceho miláčika postarala.

Ak má váš sused alebo niekto z vašich blízkych psy a sú v karanténe, nebojte sa im ponúknuť pomoc. Psy neprenášajú choroby; takto sa nenakazíte. Namiesto toho môžete pomôcť niekomu v núdzi a urobiť radosť nejakému psovi prechádzkou, ktorú tak veľmi potrebuje a zaslúži si ju.

Čo robiť so psom počas karantény?

Ak sa na to cítite, môžete sa s ním hrať aj doma a tráviť s ním čas, ako sa vám páči. Takto vám aj vášmu psovi bude čas plynúť rýchlejšie a príjemnejšie. Je to tiež čas na to, aby sa vaše puto ešte viac upevnilo.

Počas tohto obdobia nesmiete chodiť von, váš pes sa musí spoliehať na pomoc iných ľudí pri venčení - ale stále môžete byť spolu. Karanténa v spoločnosti psa môže byť oveľa príjemnejšia ako osamote.

Pes a karanténa - zhrnutie

Karanténa a pes - to je téma, nad ktorou sa stále zamýšľa mnoho ľudí. Ak sa však ocitnete v karanténe, nemusíte sa svojho štvornohého priateľa zbavovať. Pokiaľ vám to zdravotný stav dovolí, môžete sa oň starať doma.

Nemôžete s ním však chodiť na prechádzky, čo môže byť problematické, ak nemáte rodinný dom so záhradou. Potom sa musíte spoliehať na podporu iných ľudí.

Ak poznáte niekoho v karanténe, kto má problém so psom, neváhajte mu ponúknuť svoju pomoc - v týchto ťažkých časoch si musíte navzájom pomáhať a psy neprenášajú choroby, takže sa takto nenakazíte.

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7470 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-12
Super rychle dodanie a cena
2024-07-10
Super všetko
pixel