Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

HOVORIACE PAPAGÁJE - 3 DRUHY, KTORÉ NAPODOBŇUJÚ ĽUDSKÚ REČ

2024-01-24
HOVORIACE PAPAGÁJE - 3 DRUHY, KTORÉ NAPODOBŇUJÚ ĽUDSKÚ REČ

Papagáje sú pestrofarebné vtáky, ktoré dokážu človeka ohromiť svojimi exotickými farbami a mimoriadnymi rečníckymi schopnosťami. Hovoriace papagáje sú úžasnou raritou, a hoci je ich schopnosť dobre známa, hovoriaci papagáj dokáže ohromiť aj najväčších neverníkov.

Z teoretického hľadiska má každý papagáj schopnosť zapamätať si a opakovať slová. U niektorých druhov to však ide oveľa ľahšie, hovoria zrozumiteľnejšie a zapamätajú si až niekoľko stoviek slov. Ktoré papagáje možno naučiť hovoriť nielen "dobré ráno", ale aj zložitejšie vety? Ktorý hovoriaci papagáj je najinteligentnejší?

Hovoriaci papagáj żako - dobrý spoločník na rozhovor

Medzi najobľúbenejšie "hovoriace" druhy papagájov patrí papagáj žako. Považuje sa za jedného z najinteligentnejších zástupcov tohto druhu, najmä vďaka svojim pozoruhodným zvukovým schopnostiam. Dokáže nielen opakovať vybrané frázy, ale aj naučiť sa celé vety a v niektorých prípadoch ich prepojiť s každodennými situáciami.

Keď večer zhasnete svetlo, hovoriaci papagáj druhu žako vám odpovie "dobrú noc", a keď si sadnete za stôl, láskavo vám popraje "dobrú chuť". Hovoriace papagáje druhu żako nemajú pestré operenie, ale s trochou trpezlivosti a cviku sa z nich môžu stať celkom konverzační spoločníci.

Krásne a pôvabné amazonky

Okrem inteligentného papagája žako existujú aj iné hovoriace domáce papagáje. Sú to nádherne sfarbené amazonky, ktoré svojimi rečníckymi schopnosťami papagája žako dostihnú a niekedy aj predstihnú. Potrebujú veľa kontaktu so svojím chovateľom a veľa pozornosti, ale dokážu sa za to odvďačiť nielen krásnym vzhľadom. Niektoré amazonské papagáje dokážu napodobňovať reč, rôzne zvuky a niekedy dokonca spievajú piesne alebo operné árie. Sú to veľmi spoločenské vtáky, ktoré sa rýchlo stanú mienkotvorným členom rodiny.

Tancujúce a hovoriace papagáje kakadu

Tretím druhom hovoriaceho papagája je kakadu. Kakadu je spojený s charakteristickým "účesom" na vrchole hlavy a patrí k veľmi zhovorčivým zástupcom tohto druhu. Má o niečo menšie zvukovo-hovoriace schopnosti ako žako alebo amazonka, ale aj tak môže byť dobrým spoločníkom na rozhovor a hru. Veľmi rýchlo sa učí nielen slová a zvuky, ale aj niektoré pohyby. Vďaka tomu dokážu divákom zaručiť skutočnú šou, keď tancujú a zároveň hovoria slová. Musíte si však dávať pozor, pretože papagáje kakadu bývajú dominantné a môžu byť veľmi hlučné, keď sa im niečo nepodarí.

Toto sú len niektorí zástupcovia papagájov s vysokou schopnosťou imitácie. Hovoriace papagáje sú určite každodennou zábavou, ale je dôležité si uvedomiť, že tieto hovoriace papagáje sa učia všetko, čo počujú. Nebuďte preto prekvapení, ak váš papagáj opakuje slová, ktoré nemusia na zhromaždené publikum zapôsobiť!

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-19
Výborne
2024-04-18
Spokojnosť a ďakujeme za pribalenú konzervu.
pixel