Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

DOMÁCE KRMIVO PRE PSOV. RECEPTY, KTORÉ MUSÍTE POZNAŤ!

2022-06-15
DOMÁCE KRMIVO PRE PSOV. RECEPTY, KTORÉ MUSÍTE POZNAŤ!

Správne kŕmenie psa je veľmi dôležité - správna strava má pri preventívnej starostlivosti o zdravie mimoriadny význam. Poznatky o výžive vášho psa sa veľmi rozšírili - rovnako ako trh s komerčnými krmivami. Okrem hotového krmiva môžete skúsiť zostaviť pre svojho psa aj vlastné jedlá. Čo je domáce krmivo pre psov? Recepty sú tu veľmi rozmanité. Veľa záleží na potrebách vášho psa a na tom, či sa rozhodnete zostaviť jedálny lístok podľa zásad stravy BARF, alebo chcete svojmu psovi jednoducho pripravovať iné domáce jedlá.

Aké sú výhody vlastnej prípravy jedla pre psa?

Každý sa rád dobre naje. Váš domáci miláčik nie je výnimkou. Domáca a chutná strava môže vášmu psovi priniesť veľa výhod, ak je správne pripravená. Ak sa tak rozhodnete, budete mať úplnú kontrolu nad tým, čo skončí v miske vášho psa. Vy rozhodujete o tom, aké ingrediencie sa do nej dostanú, odkiaľ pochádzajú a aká je ich kvalita.

Psovi môžete vždy dávať čerstvé jedlo, hoci ho nemusíte variť každý deň - môžete uvariť dostatok jedla na niekoľko dní, nakrájať ho a ďalšie porcie jednoducho uložiť do chladničky alebo mrazničky.

Jedlá, ktoré pripravíte, budú zdravé a čerstvé, ak sa ich naučíte správne pripravovať, čo si vyžaduje určitý čas a znalosti, ale je to veľmi užitočná úloha. Domáce krmivo pre psov, ak je správne pripravené, môže vášmu psovi poskytnúť správne vyvážené živiny.

Čo by nemalo chýbať v psej strave?

Nezabudnite, že varenie pre psa nie je to isté ako dávať mu zvyšky zo stola. Ty máš svoje jedlo, on musí mať tiež svoje. Zoznam vecí, ktoré sú neškodné pre ľudí, ale veľmi škodlivé pre psov, je veľmi dlhý.

Každý pes má svoje vlastné výživové potreby, ktoré je potrebné uspokojiť. Bielkoviny sú pre ne veľmi dôležité - živočíšne bielkoviny sú kompletné, zatiaľ čo v prípade rastlinných bielkovín sa musia aminokyseliny šikovne kombinovať, aby sa dosiahol čo najlepší účinok. Krmivo vášho psa by preto malo obsahovať mäso, a to svalovinu aj vnútornosti, ktoré sú tiež cenným zdrojom bielkovín a mnohých dôležitých vitamínov.

V psej strave sú veľmi dôležité aj oleje a tuky, veď práve v nich sa rozpúšťajú niektoré vitamíny. Rastlinné tuky im však radšej nedávajte, oveľa lepšie je podávať im rybie oleje, ktoré sú pre psa oveľa prospešnejšie, pretože sa lepšie vstrebávajú.

Bylinky, zelenina a ovocie sú v strave vášho psa tiež veľmi dôležité. Psy na rozdiel od mačiek nie sú striktní mäsožravci, a preto by ich strava mala byť obohatená aj o iné zložky. Nemali by chýbať ani v ich jedle. Nezabudnite, že nie všetky sú pre vášho psa vhodné, preto si vždy overte, či je daný výrobok pre vášho domáceho miláčika neškodný.

Zostáva ešte jedna otázka: zdroj sacharidov. Ak chcete svojho psa kŕmiť diétou BARF, môžete sa bez nej zaobísť, hoci sa niekedy v krmivách pre domáce zvieratá používa. Zdrojom sacharidov môže byť napríklad ryža - tá je na to najlepšia. Výrobcovia potravín často používajú aj batáty, hrach, cícer a artičoky. Pri kaši buďte opatrní - hoci má veľa cenných zložiek, niektorí psi sa po nej nadúvajú.

Ako určiť veľkosť porcie?

Je to veľmi náročná úloha. Ak si nie ste istí, poraďte sa so svojím veterinárnym lekárom alebo odborníkom na výživu, ktorý vám pomôže určiť nutričné požiadavky vášho psa. Veľa závisí od jeho životného štýlu a úrovne aktivity. Veľa závisí aj od jeho hmotnosti alebo veľkosti. Dôležitý je aj konkrétny stav vášho psa - napríklad pre dojčiace alebo gravidné suky platia iné výživové normy.

Domáce krmivo pre psa - pozoruhodné recepty

Ako vyrobiť krmivo pre psov? Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, to vôbec nemusí byť ťažké, len si musíte osvojiť niekoľko pravidiel, ktoré v tomto prípade platia, a poznať potreby svojho psa. Trvá to určitý čas, ale môže to priniesť veľmi dobré výsledky. Pripraviť domáce krmivo pre psov sa môže naučiť každý. Recepty, ktoré nájdete nižšie, nepatria k najťažším, takže ich určite zvládnete.

Hydina so zelerom

Na prípravu tohto receptu budete potrebovať hydinové mäso, ako aj srdiečka, vajce, zeler, ovsené vločky, chudý biely syr a olej - môže to byť losos. Mäso a vnútornosti uvarte a potom pomeľte. Uvarte aj vajce a ovsené vločky zalejte horúcou vodou, ktorú ste získali pri varení mäsa.

Zeler môžete tiež uvariť alebo podávať surový - v oboch prípadoch ho nakrájajte alebo nastrúhajte veľmi najemno. Všetky prísady zmiešajte, pridajte lyžičku oleja.

Mäsová a syrová pochúťka

Na prípravu tohto receptu budete potrebovať hovädzie mäso, kuracie pečienky, vajce, mrkvu, bielu ryžu a chudý tvaroh, ako aj živočíšny olej alebo treščiu pečeň.

Mäso uvarte (alebo sparte) a nakrájajte na kúsky, pečeň nakrájajte veľmi najemno. Ryžu uvarte vo vode, ktorá zostala z mäsa. Umyte a uvarte aj mrkvu a vajce. Všetky tieto zložky zmiešajte, zalejte čajovou lyžičkou oleja alebo pridajte rybí olej.

Toto jedlo podávajte maximálne dvakrát týždenne kvôli prítomnosti pečene.

Domáce krmivo pre psov - prehľad

Každý milujúci a zodpovedný majiteľ psa chce pre svojho psa to najlepšie. Správna výživa je veľmi dôležitá, aby sa zabezpečila náležitá starostlivosť o zdravie vášho domáceho maznáčika. Môžete si kúpiť hotové komerčné krmivo pre psov alebo si skúsiť vyrobiť vlastné. Ako pripraviť suché krmivo pre psov? Doma to nie je možné, pretože si to vyžaduje špeciálne stroje a veľmi vysoké teploty, ale môžete mu podávať zdravé a vyvážené jedlá doma.

Nezabudnite, že domáce krmivo pre psa nie sú zvyšky z vášho stola - takéto jedlo musí byť vytvorené na základe všetkých nutričných potrieb vášho domáceho maznáčika, pretože mu má poskytnúť všetky vitamíny a ďalšie živiny, ktoré potrebuje pre život. Ak chcete skúsiť variť na vlastnú päsť, ale neviete, o čo by ste sa mali postarať - požiadajte o radu svojho veterinárneho lekára alebo odborníka na veterinárnu výživu. Takto získate potrebné vedomosti na správne zostavenie jedál pre vášho psa.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-18
Tovar v poriadku dorazil.
2024-04-18
Top
pixel