Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

ČO JEDIA KANÁRIKY? 5 PRODUKTOV, KTORÉ ICH UDRŽIA ZDRAVÉ A KRÁSNE

2022-12-03
ČO JEDIA KANÁRIKY? 5 PRODUKTOV, KTORÉ ICH UDRŽIA ZDRAVÉ A KRÁSNE

Kanáriky sú krásne, ale aj chúlostivé vtáky, ktoré rovnako ako iné zvieratá potrebujú správnu starostlivosť a stravu. Kŕmenie kanárikov nie je zložité, ak viete, ktoré produkty musia byť súčasťou ich jedla a ktorým by ste sa mali vyhnúť. Čo jedia kanáriky? Medzi najdôležitejšie zložky kanárikovej stravy patria semená, zelenina, ovocie, vetvičky a tráva.

Čím sa živí kanárik? Hodnotná zmes semien a zelených plodov

Základom potravy, ktorou sa kanárik živí, sú semená. Kŕmenie tohto spevavého vtáka sa nezaobíde bez kvalitnej zmesi obilnín a rastlín. Proso, repka, ľanové semeno a ovos patria medzi hlavné zložky, ktoré sú cenné pre zdravú stravu kanárikov. K dispozícii sú hotové zmesi, ktoré sa líšia pomerom jednotlivých zložiek, preto sa oplatí overiť, ktorá vášmu vtákovi najviac vyhovuje.

Kompletné krmivo VITAPOL pre kanárikov je zmes semien najvyššej kvality, ktorá poskytuje kompletnú dennú dávku krmiva. Aj fľaštičky Smakers for Canary Mix sú k dispozícii v rôznych príchutiach a variantoch, takže môžete ľahko otestovať chuťové preferencie svojho kanárika. Klíčky kanárikov sa tiež oplatí podávať, pretože sú cenným zdrojom vitamínov a minerálov, ako je vápnik, železo a draslík.

Čím by som mal kŕmiť kanárika medzi jedlami bohatými na semienka? Okrem semien sú v strave kanárikov veľmi dôležité aj zelenina a ovocie. Zelenina mu dodáva minerály a vitamíny dôležité pre jeho zdravie, ktoré ovplyvňujú jeho kondíciu a imunitu. Aké ovocie majú kanáriky najradšej? Kŕmenie týchto vtákov jablkami, hruškami, banánmi, melónmi a hroznom je dobrý nápad a zvieratám prináša značné potešenie. Medzi zeleninu patrí mrkva, čakanka a poľné bylinky, napríklad žihľava a skorocel.

Čo jedia kanáriky? Čerstvé vetvičky a šťavnatá tráva

V jarnom období sa oplatí zabezpečiť kanárikovi čerstvú porciu kvitnúcich vetvičiek. Možno ich podávať spolu s púčikmi a tiež s malými červami - sú nenahraditeľnou pochúťkou pre každé vtáča. Kanárik nepohrdne vetvičkami z listnatých aj ihličnatých stromov. Pozor však na veľmi jedovaté ihličnaté stromy, ako je napríklad tis, ktoré môžu mať veľmi nepriaznivý vplyv na zdravie vtákov. Vetvičky z ovocných stromov sú bezpečnou voľbou, najmä preto, že majú chutné a zvyčajne bohaté púčiky.

Čím sa kanárik živí okrem semien, zelených rastlín a vetvičiek? V jeho strave je dôležitá aj čerstvá tráva. Niekedy je však bezpečnejšie vybrať si trávu z obchodu pre zvieratá ako z lúky pri ceste, kde je tráva znečistená napríklad výfukovými plynmi. Ak máte možnosť dať kanárikovi poľnú trávu, ktorá rastie mimo cesty, bude pre neho cenným zdrojom mikroživín a skvelou pochúťkou. Okrem tradičnej zelenej trávy možno kanárikovi podávať akýkoľvek iný druh trávy rastúci v Poľsku: púpavu, už spomínaný skorocel, repku, limoncello, jahňací šalát a dokonca aj bazalku - chutnú a zdravú pochúťku pre kanárika.

Čím kŕmiť kanárika - t. j. pieskom, vápnom a vodou

Možno je prekvapujúce, že piesok a štrk sú rovnako dôležitými zložkami potravy kanárikov. Podstielka má priaznivý vplyv na jeho tráviaci trakt, pretože mu pomáha tráviť zvyšky potravy. V obchode sú k dispozícii špeciálne zmesi piesku alebo štrku s rozdrvenými mušľami, ktoré uvoľňujú mikroživiny z potravy v žalúdku.

Vápnik je tiež veľmi dôležitou zložkou potravy kanárika a mal by byť neustále prítomný v jeho klietke. VITAPOL prírodné vápno poskytuje dennú dávku minerálov potrebných pre dobré zdravie kanárikov. Nezabudnite tiež na stály prístup k čerstvej vode, ktorá by mala byť v klietke neustále.

Ako by teda malo vyzerať jedlo, ktoré konzumuje domáci kanárik? Kŕmenie tohto vtáka by malo byť pomerne pestré. Jej základom je pomerne veľa semien, potom zelenina a ovocie s prídavkom čerstvých konárov a tráv, ako aj piesku a vápnika. Ponúkanie pochúťok kanárikovi bude mať určite dobrý vplyv aj na jeho náladu a chuť veselo spievať.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-18
Rýchle vybavenie objednávky .
2024-04-18
Spokojnosť a ďakujeme za pribalenú konzervu.
pixel