Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

ČÍM MÁM KŔMIŤ SVOJU BRITSKÚ MAČKU, ABY BOLA ZDRAVÁ A ŠŤASTNÁ?

2023-06-19
ČÍM MÁM KŔMIŤ SVOJU BRITSKÚ MAČKU, ABY BOLA ZDRAVÁ A ŠŤASTNÁ?

Čím by som mal kŕmiť svoju britskú mačku? Táto otázka sa môže zdať trochu nadnesená, pretože na pultoch obchodov nechýba krmivo pre všetky typy mačiek. Britská mačka, ako sa často nazýva najväčšia krátkosrstá mačka, si však vzhľadom na to, že ide o čistokrvnú mačku, môže vyžadovať trochu odlišné zaobchádzanie, založené aj na starostlivo vybranej strave.

Čím sa živí britská mačka? Záleží na tom. V rôznych obdobiach svojho života by mala dostávať potravu bohatú na rôzne vitamíny a zložky dôležité pre zdravie a vývoj. Inú potravu musí dostávať mladá mačka do 12 mesiacov a inú dospelá kastrovaná mačka.

V každej fáze života britskej mačky však aminokyseliny a zložky živočíšneho pôvodu zohrávajú kľúčovú úlohu a mali by byť hlavnou zložkou stravy každej mačky vrátane britskej mačky.

Britská mačka - kŕmenie mačky s rodokmeňom

Dobrým spôsobom, ako splniť požiadavky na stravu plemenných mačiek, je podávať im špeciálne krmivo. Výrobcovia ponúkajú vlhké aj suché krmivá. Napríklad suché krmivo Royal Canin British Shorthair obsahuje zložky potrebné na správny vývoj dospelej mačky: živočíšne a rastlinné bielkoviny, tuky a oleje a zdroje aminokyselín, ktoré zabezpečujú dobrý zdravotný stav mačky.

Ak kŕmite svoju mačku suchým krmivom, je veľmi dôležité skontrolovať zloženie krmiva, ktorým je vaša britská mačka kŕmená. Kŕmenie vašej mačky predovšetkým suchým krmivom sa odporúča len vtedy, ak poskytuje všetky zložky potrebné pre zdravie vašej mačky. Aké sú tieto zložky? V prvom rade tie, ktoré sú živočíšneho pôvodu.

Je dôležité si uvedomiť, že mačky sú mäsožravce, oveľa viac ako psy, a preto je v ich každodennej strave dôležitý vysoký obsah živočíšnych bielkovín. Mäso môže byť bravčové, hydinové alebo teľacie, najdôležitejšie je, aby množstvo mäsa v krmive bolo pre mačku v domácnosti dostatočné. Obsah mäsa 30 - 40 % znamená, že suché krmivo je kvalitné a možno ho podávať akémukoľvek plemenu mačky.

Čím kŕmiť britskú mačku? Kompletné krmivo

Aminokyseliny, ktoré si mačka nedokáže sama vyrobiť, sú tiež dôležitými zložkami stravy pre mladé aj dospelé mačky. Patrí medzi ne taurín, luteín, metionín a lyzín. Ich obsah v krmive, ktoré podávate svojej britskej mačke, zabezpečuje zdravý rast a zdravie počas celého jej života.

Purina Pro Plan House Cat Chicken je krmivo, ktoré okrem kuracieho mäsa obsahuje dôležité vitamíny, oleje na zabezpečenie zdravej srsti, aminokyseliny a vysoký obsah bielkovín na urýchlenie obranyschopnosti vášho domáceho maznáčika. Je to plnohodnotné krmivo, ktoré si britská mačka obľúbi. Whiskas je zasa ďalší známy výrobca krmív. Hoci vo svojom sortimente nemá výrobky určené pre konkrétne plemená, ponúka krmivá, ktoré možno mačkám podávať pri dopĺňaní ich stravy o zložky, ktoré sú cenné pre zdravie mačky.

Mokré krmivo vo forme mäsových paštét od spoločnosti Royal Canin pre britské mačky je skvelým spôsobom, ako spestriť stravu vašej mačky chutným mokrým snackom. Okrem vyváženého množstva tuku poskytuje mokré krmivo od spoločnosti Royal Canin ochranu obličkového systému, ktorý je pri používaní samotného suchého krmiva vystavený zvýšenému riziku komplikácií. Preto je také dôležité zaviesť pestrú stravu pre každú mačku vrátane britských mačiek a zabezpečiť im stály prístup k vode.

Britská mačka - kŕmenie primerané veku

Ako by sa mala stravovať britská mačka? Základom stravy tohto plemena by malo byť kŕmenie prispôsobené veku mačky. Mladým mačkám do jedného roka veku by sa mala podávať strava založená na krmive určenom pre britské mačiatka. Tie obsahujú vysoké množstvo už spomínaného taurínu a luteínu, ako aj cenné vitamíny, ktoré pomáhajú budovať imunitný systém. Sú tiež pre mladé mačky ľahšie stráviteľné a nespôsobujú tráviace problémy.

Dospelé britské mačky po kastrácii by naopak mali dostávať špeciálne krmivo, ktoré im pomáha regulovať tukové zásoby, chráni močové cesty a vďaka vysokému obsahu bielkovín zabezpečuje zdravé každodenné fungovanie.

Ako kŕmite svoju britskú mačku? Kvalitnými suchými a mokrými krmivami, ktoré sú prispôsobené jej veku. Je veľmi dôležité, aby krmivo obsahovalo aj primerané množstvo živočíšnych bielkovín, tukov, olejov a vitamínov a aminokyselín, ktoré podporujú správny vývoj a ochranu mladých a dospelých mačiatok.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-19
Výborne
2024-04-18
Objednávka bola expresne vybavená. Ďakujem
pixel