Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

ČÍM KŔMIŤ MALTÉZSKEHO PSÍKA? ZISTITE NAJDÔLEŽITEJŠIE PRAVIDLÁ!

2022-06-15
ČÍM KŔMIŤ MALTÉZSKEHO PSÍKA? ZISTITE NAJDÔLEŽITEJŠIE PRAVIDLÁ!

Maltézske psíky sú veľmi obľúbené. Čoraz viac ľudí sa rozhoduje vziať si pod strechu zástupcu tohto plemena. Ako malé a čistokrvné psy sú často príčinou starostí svojich majiteľov. Najmä vtedy, keď sa im nechce jesť. Ako kŕmiť maltézskeho psíka? Ako v mnohých podobných situáciách, aj tu platí - záleží na tom!

V prvom rade sa riaďte blahom svojho psa. Prispôsobte kŕmenie veku, energetickej úrovni a potrebám vašej maltézskej mačky. Kŕmenie potom môže byť oveľa jednoduchšie, ako ste si mysleli. Dbajte na výživu svojho psa.

Získate tak zdravého, milého, ochotného hrať sa a sprevádzať vás na každom kroku štvornohého spoločníka. To je hodnota sama o sebe. Nemožno ho preceňovať. Nezabúdajte, že veľká časť šťastia vášho psa spočíva v jeho miske.

Malťan - veľký duch v malom tele

Maltézske psíky si získali srdcia mnohých ľudí. Niet divu! Sú naozaj krásne. Veľká krása však nie je ich jedinou výhodou. Sú veľmi aktívne, mimoriadne inteligentné a odvážne (aj keď sa samozrejme nájdu aj vystrašené jedince). Dobre vychádzajú s mačkami, mnohé z nich sa neboja ani oveľa väčších psov.

Tieto psy môžu byť aj charakterné a dajú vám hlasno najavo, ak sa im niečo nepáči. Preto je kŕmenie maltézskeho psíka také dôležité. Maltézsky psík nezje len tak niečo. A naozaj hlasno a dôrazne vyjadrí svoju nespokojnosť kvôli nesprávnemu jedlu.

Čím mám kŕmiť maltézskeho psíka? Základy stravy psa

Maltézsky palácový psík je malý pes. Pri hľadaní vhodného krmiva musíte vždy zohľadniť ich veľkosť. Malé psy sa nielen ľahko prekrmujú. Je tiež ľahké podať im príliš veľa živín alebo vitamínov. Túto situáciu tiež nemôžete brať na ľahkú váhu. Čím kŕmiť maltézskeho psíka? Záleží na tom! Záleží na jeho individuálnych potrebách, podmienkach a veku.

Ak vás teda zaujíma, čo môže maltézsky psík jesť, musíte vziať do úvahy všetky tieto prvky. Koniec koncov, šteňa má úplne iné požiadavky ako dospelý alebo starší maltézsky psík. Zoznámte sa s nimi. Poznajte požiadavky svojho psa v každej fáze jeho vývoja. Prečítajte si, ako kŕmiť maltézskeho psíka, a nájdite pre neho ideálne krmivo.

Obilniny

Obilniny ako také nie sú pre život psa vôbec potrebné. Váš maltézsky psík nie je výnimkou. V lacnejších krmivách pre psov sa vyskytujú ako plnidlá. Je to zlé? Nie nevyhnutne. Pes si počas rokov evolúcie po boku človeka zvykol na všežravý spôsob života. Napriek tomu by obilniny nemali tvoriť základ stravy vášho maltézskeho psíka.

Mäso

Základom stravy maltézskeho psíka by nemali byť obilniny, ale mäso. Veľké množstvo mäsa dodá vášmu psovi nielen toľko potrebné živiny a mikroživiny. Váš pes bude vďaka tomu energickejší a ochotnejší hrať sa. Bude tiež ochotnejší pozrieť sa do svojej misky.

Môžete sa rozhodnúť variť si sami a pripraviť svojmu psovi výživné jedlo každý deň. Nezabudnite však, že veľkosť jedla musí byť prispôsobená malému žalúdku vášho psa. Krmivo musí byť vždy čerstvé a vybrané podľa tolerancie vášho psa (niektorí psi neznášajú určité druhy mäsa, obilnín alebo zeleniny - všetky tieto zložky je potrebné vyberať individuálne).

Ovocie a zelenina

Maltézsky psík by mal bez problémov jesť ovocie a zeleninu. Mnohé z týchto psov sú napriek všetkému obžermi, ktorí s radosťou zjedia čokoľvek. Najmä ak sú presvedčené, že ide o zakázanú pochúťku. Banány, jablká, červenú repu a mrkvu môžete maltézskemu psíkovi podávať bez obáv. Dbajte však na správne proporcie. Mäso by malo byť stále základom stravy vášho psa.

Záleží aj na veku vášho maltézskeho psíka!

Ak už vážne uvažujete o tom, ako kŕmiť maltézskeho psíka, musíte vziať do úvahy jeho vek. Rôzne fázy života psa znamenajú rôzne požiadavky na živiny. Túto skutočnosť musíte zohľadniť v strave svojho psa.

Šteňa

Ak je váš pes šteniatko, stále rastie. Rastie a spoznáva svet. Potrebuje silné kosti a kĺby, dostatok energie a výživu mozgu. Výrazne tak zvýšite šancu, že bude vyrastať zdravý a bezproblémový. Treba zdôrazniť, že takéto potraviny sú jemnejšie, ľahšie sa vyberajú a žujú.

Krmivo pre šteňatá je tiež kalorickejšie (preto ho dospelí psi tak milujú - a nemali by ho jesť). Ak sa spoliehate na hotové krmivo, dávajte mu krmivo určené pre šteňatá malých plemien. Ak si varíte sami, dbajte na dostatok bielkovín, tukov a vitamínov.

Dospelý pes

Váš maltézsky psík vyrástol. Čo to znamená? Už nerastie, jeho organizmus nespotrebuje také obrovské množstvo energie ako u šteňaťa. Ak teda nezmeníte stravu, ale budete pokračovať v predchádzajúcej, vaša maltézska doga môže mať nadváhu.

Môže tiež získať príliš veľa vitamínov. A hypervitaminóza je veľmi nebezpečný jav. Zmeňte pomer krmiva, ktoré sami pripravujete, alebo nahraďte hotové krmivo krmivom pre dospelých psov.

Starší pes

Seniori už nepotrebujú toľko energie. Veľa spia a nie sú také ochotné hrať sa. Dbajte na to, aby sa lenivý životný štýl vášho psa nepremietol do nadváhy. Uistite sa, že váš pes dostáva dostatok vitamínov. Staršie psy potrebujú viac vitamínov ako dospelé psy. Ide o staršieho psa, ktorý už môže mať zdravotné problémy.

Kŕmenie maltézskeho psíka - nepreháňajte to!

Maltézske psy sú známe nielen svojou veľkou krásou a energiou. Sú to tiež psy, ktoré sú známe svojím obrovským apetítom. Ich nespútaná túžba po jedle môže mať skutočne nepríjemné zdravotné následky. Mnohí Malťania nemajú nikdy dostatok jedla. Môžu prísť a žobrať o ďalšie porcie alebo sa pokúsiť získať niečo z vašej večere hneď po tom, čo práve zjedli obed. Ak už vlastníte maltézskeho psíka, určite poznáte tento model konania.

Nepodliehajte však ich požiadavkám, nech sú akokoľvek silné a presvedčivé. Maltézske psy majú sklon k nadváhe. A pes s nadváhou je pes náchylný na mnohé zdravotné problémy. Okrem toho nezabudnite, že nadbytok vitamínov, minerálov a živín môže byť pre psí organizmus rovnako škodlivý ako ich nedostatok.

Pre šteňatá postačujú 3-4 jedlá denne, prispôsobené hmotnosti a veku psa. U dospelých psov sú však optimálne 2 jedlá.

Kŕmenie maltézskeho psíka - majte na pamäti toto

Je dobré vedieť, že tieto malé psy majú veľmi malé žalúdky. Niekedy sa vám môže zdať, že kŕmite príliš málo, ale často to stačí a nemusíte si robiť starosti. Ak sa rozhodnete pre hotové krmivo, na zadnej strane balenia je vždy uvedená tabuľka s počtom gramov, ktoré váš pes potrebuje v závislosti od jeho hmotnosti a veku.

Ide o dennú dávku, preto by sa mala a musí rozdeliť podľa počtu jedál, ktoré psovi podávate. Nemusíte sa ho striktne držať, ale je to dobré vodítko. Navyše, ak do stravy svojho psa pridávate pochúťky alebo varené jedlo, množstvo potravy sa musí samozrejme primerane znížiť.

Musíte si uvedomiť, že maltézske psíky často bojujú s alergiami, ktoré sa môžu vyskytnúť kedykoľvek v ich živote. V takýchto situáciách je potrebné upraviť typ potravy, ktorú im dávate.

Najlepšie jedlo pre vášho Malťana

Najlepšia strava pre maltézskeho psíka je tá, ktorá zohľadňuje jeho prirodzené potreby. Aby ste dosiahli dokonalú rovnováhu, môžete pre svojho psa variť sami. Ale čo ak na to nemáte príležitosť, čas alebo zručnosti? V tomto prípade sa môžete spoľahnúť na hotové potraviny. V 21. storočí je ľahké zistiť, čo váš Malťan konzumuje. A potom mu stačí poskytnúť to, čo potrebuje. Výrobcovia hotových krmív robia veľa pre to, aby bol každý pes spokojný. To platí aj pre vášho maltského psíka.

V našom obchode je k dispozícii napríklad krmivo pre psov Royal Canin Maltese. Špeciálne krmivo pre maltézskeho psíka musí dbať na všetky aspekty zdravia vášho psa. Jeho koža by mala byť zdravá a srsť biela a lesklá. Oči by mali žiariť a hladina energie by mala byť stále vysoká. Pamätajte si, že maltézsky psík je plemeno, ktoré sa rado hrá a robí neplechu. Letargický a apatický pes je prvým znakom, že sa deje niečo zlé!

IdoSell Trusted Reviews
4.73 / 5.00 7505 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-07-17
.
2024-07-17
Rýchle dodanie.
pixel