Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

ČÍM KŔMIŤ MAČKU S OCHORENÍM OBLIČIEK?

2023-10-11
ČÍM KŔMIŤ MAČKU S OCHORENÍM OBLIČIEK?

Každý majiteľ mačky by chcel, aby bol jeho domáci miláčik zdravý a šťastný. Nie vždy je to však možné. Choroby sú veľmi zákerné a môžu postihnúť každé domáce zviera. Čo potom? V prvom rade nepanikárte! Vaša mačka potrebuje predovšetkým vašu starostlivosť. Panika mu nepomôže.

Zlyhanie obličiek je ochorenie, ktoré môže postihnúť každú mačku. Veda neustále napreduje - mačky so zlyhaním obličiek žijú čoraz dlhšie. Zabezpečte mu správnu starostlivosť.

To platí aj pre stravu. Pretože správna výživa mačky so zlyhaním obličiek je veľmi dôležitá. Je to ťažké? Nebojte sa. Pomôžeme vám spoznať a skrotiť toto ochorenie. Dozviete sa tiež, čím kŕmiť mačku s ochorením obličiek.

Zlyhanie obličiek u mačky - čo to je?

Ochorenie obličiek je veľmi častým ochorením mačiek. Štatisticky sa vyskytujú oveľa častejšie ako u psov. Najčastejšou diagnózou je zlyhanie obličiek. Čo konkrétne je to zlyhanie obličiek? Mali by ste sa tohto ochorenia obávať? V prvom rade ho musíte poznať. Ak ju poznáte, ak rozumiete mechanizmom, ktoré sa za ňou skrývajú - bude jednoduchšie postarať sa o vašu chorú mačku.

Zlyhanie obličiek je nevyliečiteľné ochorenie. Spôsobuje, že obličky prestávajú plniť svoju funkciu a čoraz menej filtrujú krv, nedostatočne regulujú rovnováhu elektrolytov a vody, a tak sa zhoršuje aj funkcia ostatných orgánov. Ochorenie je často spočiatku asymptomatické - a to preto, že mačky sú naozaj statočné tvory a nedajú na sebe poznať, že niečo nie je v poriadku. Pokiaľ má mačací organizmus silu, snaží sa bojovať sám.

Až po určitom štádiu ochorenia sa začnú objavovať príznaky - to bohužiaľ znamená stratu veľkej časti dobre fungujúcich obličiek. Mačke sa zhoršuje sebavedomie - a zvyčajne až vtedy si uvedomíme, že sa deje niečo zlé.

Akému druhu mačky hrozí zlyhanie obličiek?

Bohužiaľ, každá mačka je vystavená riziku zlyhania obličiek. V akejkoľvek forme - akútnej alebo chronickej. Túto skutočnosť do veľkej miery ovplyvňuje strava mačky. Mačka ako mäsožravec asimiluje veľké množstvo bielkovín a zložiek, ktoré potrebuje k životu, ale môžu zaťažovať obličky. Ďalším faktorom je vek.

Hoci sa zlyhanie obličiek môže vyskytnúť u každej mačky, dokonca aj u veľmi mladej, riziko ochorenia sa zvyšuje s vekom. S pribúdajúcimi rokmi môžu obličky mačky fungovať čoraz horšie. Preto by mali mačky staršie ako sedem rokov pravidelne absolvovať pravidelné vyšetrenia.

Je zlyhanie obličiek trestom? Pomôžte svojej mačke

Zlyhanie obličiek je veľmi nebezpečná a v tejto chvíli bohužiaľ nevyliečiteľná choroba. Veda však rýchlo napreduje. Nie je to tak dávno, čo mačky so zlyhaním obličiek nemali pred sebou najlepšie vyhliadky. Dnes môže mačka so zlyhaním obličiek prežiť niekoľko mesiacov až rok alebo dokonca dva či tri roky (hoci je to, žiaľ, zriedkavé).

Musíte s ním byť veľmi opatrní. Je veľmi bežné, že mačka so zlyhaním obličiek nechce jesť. Často to znamená, že ochorenie je už pokročilé. Vtedy je potrebná liečba tekutinami a vhodná liečba. Až keď sa stav mačky stabilizuje, môžete sa pokúsiť prinútiť ju jesť a časom dodržiavať správnu diétu.

Čím kŕmiť mačku s ochorením obličiek? Správna strava je nevyhnutná!

Určite vás zaujíma, čím kŕmiť mačku s ochorením obličiek. To o vás hovorí veľmi dobre. Nebojte sa, zostavovanie jedál pre takúto mačku si vyžaduje určité zručnosti a znalosti. Našťastie to nie je žiadne tajné umenie. Nezabudnite, že najlepším zdrojom informácií pre vás bude váš veterinár.

Práve on vám okrem nasadenia vhodnej liečby pomôže určiť aj režim starostlivosti a kŕmenia, ak vašej mačke diagnostikuje zlyhanie obličiek. Kľúčom k úspechu je strava. Samotná liečba bez správnej stravy nebude mať žiadny význam a naopak.

Čím kŕmiť mačku s ochorením obličiek? Vlastnoručne pripravené jedlá (najlepšie po konzultácii s lekárom - odborníci poznajú recepty na nízkobielkovinové diéty pre mačky) alebo kvalitné krmivo. A čo to znamená konkrétne? Aké živiny musí takéto krmivo obsahovať?

Bielkoviny

Krmivo pre mačku so zlyhaním obličiek musí predovšetkým obsahovať málo bielkovín. Bielkoviny veľmi zaťažujú obličky mačky. Bielkoviny v potrave chorej mačky musia byť bezpodmienečne veľmi kvalitné. Takisto nesmie byť rastlinného pôvodu, iba živočíšneho. Rastlinné bielkoviny veľmi zaťažujú obličky mačky.

Fosfor

Množstvo fosforu je tiež potrebné znížiť v porovnaní s množstvom, ktoré sa nachádza v zdravých krmivách pre mačky. Príliš veľa fosforu môže ešte viac zaťažovať obličky. Môže tiež viesť k ďalším problémom, v tomto prípade so vstrebávaním vápnika.

Tuky a vitamíny

Vitamíny sú veľmi dôležité. V prípade zlyhania obličiek dbajte najmä na to, aby ste do stravy zaradili vitamíny skupiny B a vitamín C. Tie posilnia organizmus vašej mačky. Nezabúdajte ani na tuky. Najmä tie nenasýtené. Ich prítomnosť v strave mačky s ochorením obličiek je veľmi dôležitá. Majú pozitívny vplyv na tlak v glomeruloch. Bojujú aj proti zápalom.

Kúpiť alebo variť sami?

Jednou z dilem, ktorým budete čeliť v prípade mačky trpiacej ochorením obličiek, je otázka typu krmiva. Je lepšie zostavovať a variť mačke jedlo sami? Alebo by bolo lepšie spoľahnúť sa na osvedčené riešenia a hotové suché krmivo? Veď výrobcovia veterinárnych krmív majú určite potrebné znalosti a skúsenosti, ktoré vám možno chýbajú.

Na túto otázku neexistuje jediná správna odpoveď. Musíte robiť to, čo považujete za správne. Ale nebojte sa - výrobcovia krmív pre mačky s ochorením obličiek naozaj vedia, čo robia. V našom obchode nájdete veľký výber kvalitných krmív pre takéto mačky. Majú nízky obsah bielkovín a fosforu, ale sú plné vitamínov a zdravých tukov. Ak máte stále pochybnosti, požiadajte o radu svojho veterinára.

Viete už, čím kŕmiť mačku s ochorením obličiek? Zhrnutie!

Zlyhanie obličiek u mačky je závažné a nevyliečiteľné ochorenie. Správnou starostlivosťou však môžete svojej mačke dopriať šťastný život. A pri tejto starostlivosti sú najdôležitejšie dve veci. Po prvé, neustály kontakt s vaším veterinárnym lekárom. Po druhé, správna strava. Či už sa rozhodnete variť mačke jedlo sami alebo kupovať hotové krmivo, musíte vedieť, čím mačku so zlyhaním obličiek kŕmiť.

Iba tieto poznatky vám umožnia vybrať alebo vytvoriť krmivo vhodné pre vašu mačku. Pri zlyhávaní obličiek je veľmi dôležité, aby sa obličky dodatočne nezaťažovali.

Nízky obsah bielkovín, iba kvalitné prísady, nedostatok rastlinných bielkovín - to všetko má veľký význam. Rovnako dôležité sú vitamíny, najmä vitamín C a vitamíny skupiny B. Nájdete tu krmivá, ktoré vám pomôžu v boji za dobrý život vašej mačky. Ak nechcete, nemôžete alebo sa jednoducho bojíte variť pre svoju chorú mačku sami - nemusíte to robiť vôbec.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-18
Bola som spokojná s procesom dodania.
2024-04-18
Spokojnosť a ďakujeme za pribalenú konzervu.
pixel