Doprava zadarmo nad čiastku 25,95 €
Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

AKO SA ZBAVIŤ ZÁPACHU MAČACIEHO MOČU? 3 ÚČINNÉ SPÔSOBY

2022-06-10
AKO SA ZBAVIŤ ZÁPACHU MAČACIEHO MOČU? 3 ÚČINNÉ SPÔSOBY

Moč mačiek nie je príjemný zápach. Pozná to každý majiteľ mačky žijúci doma a každý, kto sa aspoň raz musel vysporiadať s kusom nábytku poznačeným mačkou. Bohužiaľ, zápach mačacieho moču je tiež jedným z tých pachov, ktorých je veľmi ťažké sa zbaviť. Ako sa zbaviť zápachu mačacieho moču, keď vás doma nepríjemne prekvapí?

Mačka sa pomerne ľahko naučí správnym návykom, pokiaľ ide o starostlivosť o jej potreby. Sú to zvieratá, ktoré sú známe svojou čistotnosťou, preto po sebe neradi zanechávajú nečistoty v podobe trusu a nepríjemných pachov.

Mačky môžu venovať veľkú pozornosť tomu, kde sa nachádza ich podstielka, aká je jej veľkosť a aká podstielka sa v nej nachádza. Problém so záchodom je preto najčastejším dôvodom, prečo sa vaša mačka môže usadiť na iných, neočakávaných miestach.

Moč mačky mimo záchodovej misy

Všeobecne sa predpokladá, že tento problém sa týka len kocúrov, ale v skutočnosti si túto oblasť začínajú značkovať aj mačky od určitého veku. Ich moč nezanecháva taký charakteristický zápach, ale môže byť rovnako ťažké ho odstrániť. Mačky sú od prírody teritoriálne zvieratá, takže si musíte uvedomiť, že močením na nábytok, záclony alebo pohovku označujú svoju dominanciu na danom mieste. Nemali by ste ich trestať, pretože to aj tak neprinesie nič dobré.

Potom by ste mali ísť k veterinárovi a dať ho vykastrovať. Najmä v prípade domácich mačiek. V opačnom prípade ucítite zápach mačacieho moču hneď, ako prekročíte prah svojho domu.

Ako sa zbaviť zápachu mačacieho moču po nepríjemnom prekvapení? Žiaľ, nie je to také jednoduché. Bežne používané čistiace prostriedky sú v tomto prípade nepoužiteľné a môžu dokonca prispieť k zosilneniu nepríjemného zápachu. Prečo? Prací prášok a iné pracie prostriedky, ktoré používate každý deň, síce rozpúšťajú žltý močový pigment, ale kryštáliky zápachu veľmi dobre neutralizovať nedokážu.

Výsledkom je, že po vypraní záclon, oblečenia alebo vyčistení pohovky je zápach mačacieho moču stále silno citeľný a niekedy je dokonca intenzívnejší. Pracie prášky a zmäkčovadlá preto nie sú vhodné ako neutralizátory mačacieho moču.

Domáci neutralizátor mačacieho moču - jedlá sóda a ocot

Ako odstrániť zápach mačacieho moču, ak štandardné produkty nefungujú? Jedným zo spôsobov je použiť staré domáce metódy, ktoré používali naše babičky a prababičky. Ocot a jedlá sóda sú produkty, ktoré by sa mali nachádzať v každej domácnosti, ktorá dbá na čistotu. Najmä ak máte do činenia s domácimi zvieratami.

Zmes octu a sódy je najlepším spôsobom, ako si poradiť s odolnou špinou v kúpeľni, ale je to aj účinný neutralizátor mačacieho moču. Ohlasy ľudí, ktorí tento spôsob vyskúšali, sú väčšinou pozitívne, a pokiaľ si dáte na správnu aplikáciu zmesi octu a sódy čas, prinesie to veľmi rýchle a dobré výsledky.

Ako odstrániť zápach mačacieho moču pomocou jedlej sódy a octu? Zmiešajte veľké množstvo octu s dvoma až tromi lyžičkami jedlej sódy - tu netreba šetriť výrobkami, vôňa je taká intenzívna, že sa oplatí spotrebovať celú domácu špajzu. Zmes naneste na povrch, kde sa nachádza mačací moč: pohovku, záves, oblečenie alebo kreslo a dôkladne ju vmasírujte do celého povrchu. Po niekoľkých minútach zmyte zmes octom a potom všetko opláchnite vodou.

Samozrejme, vôňa octu je taká intenzívna a výrazná, že ju môžete cítiť ešte niekoľko dní, ale skvelou vlastnosťou octu je, že sa nakoniec vyparí. To isté nemôžete očakávať od mačacieho moču.

Ako odstrániť zápach mačacieho moču? Na pomoc prichádza peroxid vodíka!

Čo je ešte dobré pre neutralizátor mačacieho moču? Samozrejme, aj iné silné pachy, ako napríklad peroxid vodíka. Rovnako ako ocot má silné vlastnosti na odstraňovanie zápachu, vrátane zápachu mačacieho moču. Ak vás zaujíma, ako odstrániť mačací moč z gauča, vyliatie veľkého množstva peroxidu vodíka na zašpinenú oblasť by malo mať požadovaný účinok.

Pre istotu je však vždy dobré vyskúšať účinok takýchto výrobkov na malom kúsku látky, mimo dohľadu. Najmä ak máte pohovku z velúru alebo iného jemného materiálu.

Na rozdiel od sódy bikarbóny a octu už nemusíte peroxid vodíka oplachovať a vo väčšine prípadov by nemal zanechať žiadne škvrny. Peroxid vodíka však môže zanechať charakteristický zápach, ktorý sa však podobne ako v prípade octu po niekoľkých dňoch rozptýli a, čo je najdôležitejšie, nezanechá zápach mačacieho moču.

Ako odstrániť mačací moč z pohovky, záclon a kresla?

Ako odstrániť mačací moč z pohovky, záclon alebo iných miest v dome? Okrem vyššie uvedených domácich metód je spoľahlivým neutralizátorom mačacieho moču aj hotový výrobok, ktorý si môžete zakúpiť v našom online obchode. V záložke neutralizátory zápachu mačiek nájdete špeciálne neutralizátory, pretože tieto výrobky sa svojím zložením líšia od neutralizátorov zápachu psov.

Neutralizátory dostupné v našom obchode sú úplne bezpečné pre zdravie mačiek, čo je veľmi dôležité pri používaní rôznych druhov čistiacich prostriedkov. Biochemické produkty s neutrálnym účinkom na domáce zvieratá, ktoré sú k dispozícii na našej webovej stránke, sú hotovým spôsobom, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu.

Ako vybrať najlepší neutralizátor mačacieho moču? Názory zákazníkov sa líšia, rovnako ako forma samotného neutralizátora. V našom obchode si môžete vybrať medzi práškom a tekutinou v praktickej fľaštičke s rozprašovačom alebo väčšou fľaštičkou, z ktorej môžete produkt preliať do menšej fľaštičky.

Ako sa zbaviť zápachu mačacieho moču? Vyskúšajte niekoľko rýchlych domácich prostriedkov s produktmi, ktoré nájdete v každej domácnosti. Ak ste však v časovej tiesni alebo vaše domáce prostriedky nezabrali, oplatí sa zaobstarať si hotový neutralizátor mačacieho moču, ktorý je k dispozícii v našom online obchode.

IdoSell Trusted Reviews
4.74 / 5.00 6530 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-18
Objednávka bola expresne vybavená. Ďakujem
2024-04-18
Rychle vybavenie vyborna cena
pixel